Twaalfcilinder Aston Martin Valkyrie draait 11.000 tpm!
Niet alleen de Mercedes-AMG One blijkt in staat tot Formule 1-achtige toerentallen, maar ook de Aston Martin Valkyrie. Zijn atmosferische 6,5 liter V12 kan maximaal 11.100 tpm draaien en levert zijn maximale vermogen van 1014 pk bij 10.500 tpm!
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fvalkyrie-1.jpg)
De V12 – met een blokhoek van 65 graden – is ontwikkeld in samenwerking met specialist Cosworth en levert maar liefst 156 pk per liter. Hij koppelt een vermogen van 1014 pk aan een koppel van 740 Nm, dat bij 7000 tpm vrijkomt. Volgens Aston Martin wordt de twaalfcilinder in de uiteindelijke Valkyrie ondersteund door een hybridesysteem, waarvan de fabrikant de specificaties nog niet bekend heeft gemaakt.
Buitengewoon licht
Net als in onder meer de Ferrari F50 is de krachtbron van de Valkyrie een wezenlijk onderdeel van de chassisstructuur. Zonder het blok is er niets om de voorkant met de achterkant van de auto te verbinden. Daarbij is de V12 buitengewoon licht. Door toepassing van onder meer titanium weegt hij niet meer dan 206 kg. De krukas van de Valkyrie is bijvoorbeeld 50 procent lichter dan die van de Aston Martin One-77.
Zo’n 3 miljoen euro
Naar verwachting komt het uiteindelijke vermogen van de aandrijflijn (dus inclusief elektromotor) uit op zo’n 1145 pk. En dat op een wagengewicht van iets meer dan 1000 kg. Aston Martin bouwt 175 exemplaren van de Valkyrie, waarvan 25 nog extremere AMR-versies. De prijs van de hypercar ligt op ongeveer 3 miljoen euro, exclusief belastingen. Max Verstappen krijgt er een cadeau.
Lees ook:
- Voor je James Bond in deze luxe occasion, maar let op deze aandachtspunten
- Nederlandse overheid verkoopt spionnenauto op veiling, hij kan een behoorlijk bedrag opbrengen
- Van "shaken not stirred" en whisky naar 0.5-bier: Aston Martin draait alcoholkraan dicht
- Afschrijvingsknaller! Dit is een Aston Martin Valkyrie na een jaar nog waard
Ook interessant
-
Dit kost ’s werelds populairste nieuwe auto in Nederland
-
Op deze route kun je echt leuk rijden zonder boetes te krijgen – Stuurmanswegen Alpine A290 GTS
-
De nieuwe Citroën ELO is een mix tussen een MPV, camper en McLaren F1
-
Deze Bulgaarse ruime gezinscamper komt op de markt
-
Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Renault Clio in Nederland
-
Goedkoopste Cupra krijgt een Nederlands prijskaartje: dit kost de First Edition
-
Kia: “We verwachten 430.000 Seltossen per jaar te verkopen” – en daar kan het merk gelijk in krijgen
-
Opel Astra krijgt plots een nieuwe neus, dit is er nog meer veranderd
-
Ford en Renault bundelen krachten: twee nieuwe elektrische modellen, krijgt de Fiesta een comeback?
-
Nieuwe elektrische SUV van Audi ziet er zeer opmerkelijk uit en dat heeft een reden
-
Elektrische rijder moet reparatie van 13.000 euro zelf betalen nadat hij water knoeit in auto
-
1 op de 5 Nederlanders bang achter het stuur: waar komt dat door en wat doe je eraan?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fvalkyrie-5.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fvalkyrie-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fvalkyrie-4.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fvalkyrie-3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fvalkyrie-6.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fvalkyrie-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fvalkyrie-7.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fvalkyrie-8.jpg)