Voortbestaan Saab onder naam NEVS
Saab mag als merknaam definitief niet gebruikt worden door NEVS, de partij die verder wil waar het Zweedse automerk ophield. En dus heten ook de nieuwe elektrische modellen van het merk straks NEVS.

Saab
Tot voorkort was NEVS nog op zoek naar een alternatieve merknaam dan Saab. De partij had namelijk te verstaan gekregen dat de merknaam niet meer gebruikt mag worden, omdat deze eigendom is van Saab AB, de Zweedse vliegtuigbouwer.
Om die reden zal het handelsmerk NEVS ook gebruikt worden op de eerste elektrische auto van het bedrijf, zo heeft men vandaag officieel bekendgemaakt. Dit model is gebaseerd op het platform van de Saab 9-3 en verschijnt volgend jaar. NEVS is sinds 2014 eigenaar van de restanten van het automerk Saab, dat onder leiding van Victor Müller ten onder ging.

NEVS
Volgens de president van NEVS, Mattias Bergman, wil de partij ‘met oprecht respect voor de historie herkend worden als een fabrikant voor duurzame mobiliteit.’ NEVS richt zich nu primair op China, waarvoor het al groot aantal voertuigen mag produceren: tot 2020 levert het bedrijf 150.000 elektrische auto’s en 100.000 transportvoertuigen voor Panda New Energy.
Lees ook:
Ook interessant
-
1 op de 5 Nederlanders bang achter het stuur: waar komt dat door en wat doe je eraan?
-
Compacte Nissan-SUV van 19.000 euro heeft gewoon een benzinemotor: hij wordt dit jaar nog in 20 landen verkocht
-
Autoverzekering 252 euro duurder, maar toch kiezen veel minder Nederlanders voor een WA-verzekering
-
Smart-designers kijken af bij techgigant en laten nu deze auto zien
-
Sterren tellen! Je raadt nooit hoeveel logo’s de nieuwe Mercedes GLB heeft
-
Alpine A390 maakt hoge verwachtingen (niet) waar
-
BMW bouwt grotere iX3 met Alibaba-software, maar daar mag jij eigenlijk niet mee in aanraking komen
-
Dit Amerikaanse beest met meer dan 2.600 Nm aan koppel heeft 13-liter Volvo-zescilinder
-
Geen China, Japan of Korea: dit Aziatische land laat eerste elektrische auto zien van 17.000 euro
-
Jaguar-designbaas maakt halve wereld boos en is nu zijn baan kwijt
-
Elektrische auto splijt in tweeën na enorme crash, inzittenden stappen zelf uit
-
Deze opvolger van de legendarische Lexus LFA klinkt nergens naar