Tesla zoekt locatie voor Europese fabriek
Tesla is op zoek naar een locatie voor een Europese ‘gigafactory’, zo kondigde oprichter Elon Musk aan in een presentatie voor investeerders. De Amerikaanse EV-bouwer zou mogelijk in Nederland, Frankrijk of Spanje een fabriek willen neerzetten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2FTesla-Model-3-006.jpg)
De nieuwe fabriek is nodig om Tesla’s torenhoge productiedoelstellingen te halen. De Model S- en Model X-producent wil vanaf 2018 minimaal 500.000 auto’s per jaar bouwen. Tesla heeft wat dat betreft nog een lange weg te gaan, want dit jaar denkt het merk uit te komen op een productie van ‘slechts’ 80.000 of 90.000 voertuigen.
Momenteel heeft Tesla één fabriek aan deze kant van de Atlantische Oceaan. In Tilburg wordt de eindassemblage gedaan van Model S’en en Model X’en voor de Europese markt (de auto’s worden gebouwd in Tesla’s productiefaciliteit in Freemont, Californië).
LEES OOK: TESLA – ‘BESTEL MODEL 3 NU, KRIJG HEM PAS EIND 2018’
Tesla moet flink aan de slag om zijn productiecapaciteit te vergroten, want de begin dit jaar onthulde Model 3 blijkt razend populair. Voor het compacte model (formaat BMW 3 Serie) heeft Tesla al ruim 400.000 voorinschrijvingen gekregen. Als alles goed gaat, moet de productie ervan moet volgend jaar beginnen.
Lees ook:
- Door deze stomme fout mag Tesla dit model niet meer zo noemen
- Goedkoopste Tesla Model Y krijgt nu 657 kilometer aan actieradius
- Geen verrassing! Deze drie beloftes van Tesla-topman Elon Musk kwamen niet uit in 2025
- Tesla-rijders installeren AliExpress-hulpmiddel (5 euro) om bij een crash snel uit de auto te komen
Ook interessant
-
Dit zijn de beste auto’s van 2026 volgens vrouwen
-
Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
-
3.750 euro boete, auto afgepakt en 3 maanden cel: Nederlandse hardrijders in Frankrijk flink aangepakt
-
Stellantis-merken als Peugeot en Citroën kunnen binnenkort Chinese benzinemotor van Leapmotor gebruiken
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 5): goedkope Tesla en Xpeng P7
-
CJIB moet mogelijk 500 miljoen euro aan boetes terugbetalen: “De verhoging van het boetebedrag is ronduit misdadig”
-
Dit zijn de 6 veiligste auto’s van 2025 – en deze twee scoren het slechtst
-
Mercedes-Benz gaat 13.000 woningen bouwen in gigantische eigen stad: waarom doen ze dit nu?
-
Worden rijinstructeurs binnenkort vervangen door drones? Dit is het futuristische idee van Porsche
-
Waarom een Ford-medewerker een opgestoken middelvinger kreeg van president Trump
-
Deze legendarische sportauto uit de 60s probeert voor de zoveelste keer een comeback te maken
-
Dat deze Amerikaanse auto al na twee jaar van de markt verdwijnt, is de schuld van Trump