Tesla breekt weer een record… Dat voor het hoogste kwartaalverlies
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftesla_model_3_7.jpg)
Tesla begint zijn persbericht over het eerste kwartaal heel positief met nieuws over de toenemende Model 3-productie. Tja, dat zouden wij ook doen, want daar staat weer een recordverlies tegenover. Tesla verloor in de eerste drie maanden van 2018 maar liefst 784 miljoen dollar (655 miljoen euro).
De rode cijfers worden daarmee steeds roder, want in het laatste kwartaal van 2017 leed Tesla nog een verlies van 675 miljoen dollar (563 miljoen euro) en in de drie maanden daarvoor verdween 619 miljoen dollar (516 miljoen euro).
Inkomstengroei
De inkomsten van de Amerikaanse autofabrikant stijgen, maar niet genoeg om de enorme kosten te dekken. In het afgelopen kwartaal kwam er 3,41 miljard dollar binnen (2,84 miljard euro), wat 19 procent meer is dan in dezelfde periode vorig jaar en 6 procent meer dan in de laatste drie maanden van 2017.
Model 3-productie
Volgens Tesla komt het allemaal goed als het productiedoel van 5000 Model 3’s per week wordt bereikt. Begin april – voordat de fabriek in Fremont een week werd stilgelegd voor updates – lag dat aantal op 2270 auto’s per week. Eind juni moet dat meer dan verdubbeld zijn.
Lees ook:
Ook interessant
-
Dit moet je volgens Audi-designer weten over nieuwe A6 Limousine
-
Leapmotor B01: wordt dit de Tesla Model 3-killer van Stellantis?
-
Abrupte koerswijziging bij Mini: toch investeren in brandstofmotoren
-
Deze auto stoot Golf van troon en is populairste occasion
-
Extreem duur optiepakket bezorgt je sterkste brandstofmotor ooit
-
Suzuki’s eerste elektrische auto weet (nog) niet te overtuigen
-
Deze volledig elektrische Panda is er al vanaf zo’n 5.000 euro
-
Smerige truc van Tesla? ‘Neppe tellerstand om garantie te omzeilen’
-
Duik in de prijslijst: de Mazda 6e – Zo zouden wij hem samenstellen
-
Mazda-topman: ‘Nieuwe MX-5 blijft klein, maar krijgt grotere motor’
-
Lucid Gravity: enorme range en mega ruim, maar niet perfect
-
Dit kost nieuwe Lynk & Co 08 plug-in hybride in Nederland