Suzuki en Toyota kondigen samenwerking aan… denken we
Heerlijk vage mededeling in een persbericht van Suzuki. “Toyota Motor Corporation en Suzuki Motor Corporation kondigen aan dat ze een samenwerking op nieuwe gebieden beginnen te overwegen.” Niet eens ‘overwegen’, maar ‘beginnen te overwegen’.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fsuzuki_jimny_allgrip_2_03180217099d0725.jpg)
Hoe dan ook, Toyota en Suzuki zijn wel vrij concreet over wat ze dan “beginnen te overwegen”. Ze hebben een aantal actiepunten opgesteld, waaronder het gebruik door Suzuki van Toyota’s hybridesysteem. Dat betekent dat we in Europa twee Suzuki’s kunnen verwachten die zijn gebaseerd op de geëlektrificeerde varianten van de Toyota RAV4 en Corolla.
Indiase markt
Als ’tegenprestatie’ gaat Suzuki nieuwe motoren ontwikkelen die door Toyota voor zijn compacte modellen gebruikt gaan worden. Die motoren worden straks geproduceerd bij Toyota in Polen. Verder gaan beide merken vooral samenwerken op de Indiase markt, waarbij in India geproduceerde Suzuki’s dan weer door Toyota in Afrika aan de man gebracht zullen worden.
Lees ook:
Ook interessant
-
Heeft de Renault Twingo echt stootrubbers?
-
Waarom bij deze Land Rover Defender een heel stuk mist
-
Druk op Tesla nóg verder opgevoerd na meer klachten over gevaarlijke deurhendels
-
Ferrari wordt piswoest als het deze ‘offroader’ ziet
-
Max Verstappen houdt niet van deze circuits: ‘Daar horen geen F1-auto’s’
-
Eerste elektrische auto van Bentley loopt voorop, zegt het merk. Nou, op dit punt niet…
-
Ford overweegt met deze elektrische auto te stoppen: ‘De vraag is er gewoon niet’
-
Paniekerig van rijstrook wisselen om een route te volgen? Dankzij Polestar hoeft dat niet meer
-
Duitsland over op digitaal kentekenbewijs: Nederlanders kunnen al testen
-
Waarom de Yangwang U9 (nog) méér is dan alleen de snelste auto ter wereld
-
‘Elon, Elon!’ Juichende aandeelhouders Tesla keuren obscene beloning Elon Musk goed
-
De Volkswagen Golf GTI Clubsport Edition 50 kost bijna 100.000 euro! (als je hem aankleedt)