Seat in 2030 mogelijk geen automerk meer, maar mobiliteitsmerk
Seat is het enige volumemerk binnen de VW Groep zonder elektrische auto’s. En daar gaat geen verandering in komen. EV’s zijn voorbehouden aan Cupra, waar nu alle aandacht naar uitgaat. Seat blijft bestaan, maar zal in 2030 mogelijk geen automerk meer zijn.
Althans, dat hebben hooggeplaatste managers tegen het Britse Autocar gezegd. Seat zal aan het einde van dit decennium mogelijk worden omgevormd van een automerk tot een mobiliteitsmerk voor jonge mensen.
Seat krijgt nooit een elektrische auto
“We analyseren nu de rol die Seat in de toekomst zal spelen, als de verkoop van brandstofauto’s stopt”, aldus een topman. En dat vatten wij op als: Seat krijgt sowieso geen EV’s, dus zal de rol in 2035 – als het verbod op brandstofauto’s ingaat – zijn uitgespeeld.
“We zullen Seat fris houden”, gaat de persoon verder, wat dat ook moge betekenen, “en zullen doorgaan met hybrides en efficiënte verbrandingsmotoren tot het einde van dit decennium.”
Mobiliteitsmerk met scooter en micro cars
Seat wordt waarschijnlijk omgeturnd tot een mobiliteitsmerk met elektrische scooters en micro cars voor gebruik in de stad. In 2019 liet het merk al een Renault Twizy-achtige concept car zien, de Minimo.
Cupra UrbanRebel Racing Concept: Rebels elektrisch circuitmonster
“Met Seat en Cupra hebben we het beste van twee werelden”, aldus een woordvoerder: “verbrandingsmotoren en elektrische aandrijving.” Al lijkt het er verdacht veel op dat de fabrikant simpelweg in een soort sterfhuisconstructie zit.
Alle ballen op elektromerk Cupra
Alle ballen worden nu gericht op Cupra, dat weliswaar nog niet aan de verkoopcijfers van Seat kan tippen, maar wel een enorme groei laat zien. De elektrische Cupra Born krijgt volgend jaar gezelschap van de Tavascan en in 2025 van de Urban Rebel.
Lees ook:
Ook interessant
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)