Quattro GmbH wordt Audi Sport
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2Faudi_rs_6_avant_14-strap-e1480448000432.jpg)
Waar is dat nou weer voor nodig, Audi? Quattro GmbH – eigenlijk met een ‘hippe’ onderkast q – bestaat al sinds 1983, maar wordt nu omgedoopt tot Audi Sport GmbH. ‘Wirklich sehr schade’, om het maar even in het Duits te zeggen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F11%2Faudi_rs_6_avant_14-e1480448019979.jpg)
En bijna onbegrijpelijk. Want Quattro GmbH was een aansprekende naam. Een uniek naam bovendien, die sinds het begin van de jaren tachtig is geladen met de legendes van de Audi Quattro, de RS 2 Avant en de RS 4, RS 6 en R8.
“De aanduiding Audi Sport is misschien duidelijker”
Hoe dan ook, de aanduiding Audi Sport is misschien duidelijker (voor onwetenden die Audi’s geschiedenis niet kennen), maar wordt geïntroduceerd op een onhandig moment. Audi Sport, de racedivisie van Audi, heeft recent aangekondigd niet langer deel te nemen aan de 24 uur van Le Mans.
BEKIJK OOK: ‘DOODGEBOREN’ AUDI SPORT QUATTRO GROEP S DEBUTEERT
Het nieuwe Audi Sport GmbH is niet alleen verantwoordelijk voor de RS 3, RS Q3, RS 6, RS 7, TT RS, R8 en S8, maar ook voor het raceprogramma voor klanten, voor de personalisering van Audi-modellen en voor de verkoop van lifestyleartikelen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Waarom de Ferrari SF90 met minder pk toch sterker is dan de Lamborghini Revuelto
-
Legendarische Subaru Impreza rally-auto kan van jou zijn
-
Autovisie Kennisquiz: het dak eraf!
-
Zo kijk je de Formule 1 in Australië op tijd en gratis in Nederland
-
Stel nu je eigen Lamborghini Revuelto samen in de configurator
-
Waarom Tesla ineens ‘stuurloos’ is
-
Wordt deze Hyundai Ioniq 5 N een van de leukste elektrische auto’s?
-
Wordt dit de elektrische auto van het volk?
-
Woningtekort? Deze Skoda Enyaq iV camper is de oplossing!
-
Hoe sommige Nederlanders hun elektrische auto spotgoedkoop opladen
-
Nieuwe EU-regels maken het leven bezitters van elektrische auto’s makkelijker
-
Dit is Lamborghini’s eerste plug-in hybride V12: de Revuelto!