Opel start met e-Rally Cup met elektrische rally-Corsa-e’s
Vanaf volgend jaar kunnen we een nieuwe raceklasse verwelkomen in de autosportwereld. Opel en ADAC starten dan met de e-Rally Cup. Daarin rijden alleen speciaal getunede Opel Corsa-e’s.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F01-2019_2208_opel-corsa-e-rally.jpg)
De Formule E krijgt vanaf volgend jaar concurrentie op het gebied van elektrisch racen. Opel en ADAC starten dan namelijk met een nieuwe raceklasse vol kleine elektrische autootjes. Ze noemen het de e-Rally Cup en daarin wordt exclusief gereden met, hoe kan het ook anders, Opels. In dit geval zal de Duitse fabrikant de Corsa-e onder handen nemen en race-klaar maken.
Racewagen
Op dit moment wordt er in het Duitse Rüsselsheim nog hard gewerkt aan de aangepaste Corsa-e. Toch zijn er al wat details bekend over de racewagen. Zo zal de aandrijflijn grotendeels hetzelfde blijven. De auto wordt aangedreven door een 136 pk en 260 Nm sterke elektromotor die zijn stroom verkrijgt uit een 50 kWh-accupakket. Vermoedelijk zal wel aan de instellingen van de twee gesleuteld worden, want het volledige bereik van 330 kilometer is natuurlijk niet meer nodig. Minder bereik verruilen voor iets meer snelheid lijkt dan ook logisch. Zeker aangezien de Corsa-e topt bij 150 km/h. Niet heel snel voor een racewagen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F07-2019_2208_opel-corsa-e-rally.jpg)
Om de auto race-klaar te maken is de vooras voorzien van een Torsen-differentieel en is de ophanging vervangen voor een rally-versie. Opel plaatst daarnaast onder elke Corsa-e flinke remklauwen met vier zuigers en verstelbare remdruk. Deze grijpen aan op geventileerde remklauwen.
Rolkooi
Van binnen is de auto helemaal gestript en is er een rolkooi geplaatst. Ook is er een blussysteem geïnstalleerd om eventuele uitbrekende brandjes snel het hoofd te kunnen bieden. Wat het eindresultaat van al het werk wordt, hoopt Opel te laten zien op de IAA in Frankfurt. Dan komt het merk met wat meer details over de rally-Opel. Voor nu moeten we het doen met deze afbeeldingen.
Lees ook:
- Deze no-nonsense occasion rij je als klassieker belastingvrij tegen een scherp bedrag
- Deze sportieve occasion is niet alleen een snelle variant van een bekend model, maar ook dagelijks te gebruiken
- Opel Corsa met 800 pk mag iedereen rijden, zelfs zonder rijbewijs
- Opel Corsa ineens fors goedkoper: dit is de oorzaak
Ook interessant
-
Dit is de reden dat je afgedankte windmolens langs de snelweg ziet liggen en de overheid daar blij mee is
-
Verkoopcijfers 2026: je raadt nooit wat in januari het populairste model was!
-
Hoe lang mag je doorrijden zonder apk en ben je nog verzekerd? “Kan je duur komen te staan”
-
Ed (61) heeft unieke Volkswagen met roestplekjes: “Mensen vinden het niet leuk zoals mijn auto eruitziet”
-
Waarom de nieuwe Mercedes CLE Mythos meer dan tien keer zo veel kost als een gewone CLE
-
Mercedes stopt met huidige C 63 AMG, zijn opvolger krijgt meer cilinders
-
Er was slechts één manier om aan deze Mercedes-AMG GT Black Series te komen | Sjoerds Weetjes 490
-
10 jaar geleden werd het alcoholslot verboden, nieuw onderzoek laat zien hoe dom dat is
-
Kia maakt van de PV5 ineens een pick-up, komt hij ook naar Nederland?
-
Techneuten vinden oplossing accuprobleem elektrische auto’s: “Batterij gaat 1,8 miljoen kilometer mee”
-
Nederlandse politie deelt beelden van krankzinnige achtervolging Peugeot 206 door woonwijk
-
Is wachten met ritsen tot einde invoegstrook correct of asociaal?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F01-2019_2208_opel-corsa-e-rally.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F02-2019_2208_opel-corsa-e-rally.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F03-2019_2208_opel-corsa-e-rally.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F04-2019_2208_opel-corsa-e-rally.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F05-2019_2208_opel-corsa-e-rally.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F06-2019_2208_opel-corsa-e-rally.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F07-2019_2208_opel-corsa-e-rally.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F08-2019_2208_opel-corsa-e-rally.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F09-2019_2208_opel-corsa-e-rally.jpg)