Nu meer Skoda’s dan Volkswagen Kevers gebouwd
Nu de jaarproductie van Skoda al enkele jaren boven de een miljoen eenheden ligt, schiet de Tsjechische autobouwer aardig omhoog op de miljoenenladder. Waar vorig jaar de 21 miljoenste Skoda werd gebouwd, is nu nummer 22 miljoen een feit.
Voor de statistici, het model met het bijzondere productienummer is een Kodiaq GT, gespoten in de kleur Velvet Red en gebouwd in de Chinese SAIC Volkswagen-fabriek. Het heuglijk feit had heel toevallig enkele dagen voor de opening van de Shanghai Auto Show plaats. Het bewuste model staat dan ook van 16 tot en met 25 april op de Chinese autotentoonstelling.
Skoda bestaat officieel sinds 1905, maar het gros van het verkoopvolume is in de laatste jaren gerealiseerd. In de afgelopen vijf jaar wist Skoda meer dan een kwart van de 22 miljoen Skoda’s te maken. Overigens, een leuk feitje. Met het nu behaalde productie-aantal zijn er meer Skoda’s dan Volkswagen Kevers gemaakt. Van de tweedeurs sedan zijn er tussen 1938 en 2003 precies 21.529.464 geproduceerd.
10 april 2019: 22 miljoenste Skoda
26 september 2017: 20 miljoenste Skoda
19 december 2016: 19 miljoenste Skoda
19 januari 2016: 18 miljoenste Skoda
10 december 2014: Skoda bouwt voor het eerst meer dan miljoen auto’s in een jaar
5 februari 2013: 15 miljoenste Skoda
30 januari 2012: 14 miljoenste Skoda
8 april 2009: 12 miljoenste Skoda
13 juli 2006: 10 miljoenste Skoda
1991: 5 miljoenste Skoda
Lees ook:
Ook interessant
-
Vraag Porsche Taycan stort in, brandstofmodellen juist populair
-
Elektrische auto kopen? Bij MG krijg je nu duizenden euro’s korting
-
Zou jij miljoenen dollars betalen voor deze speciale Saleen S7?
-
Dure auto’s in LA worden met grof geschut uit de weg geruimd
-
Deze auto’s komen in 2025 nieuw op de markt (deel 3)
-
Mercedes verkoopt in 2024 een kwart minder elektrische auto’s
-
Accudegradatie testen: let goed op welke test je doet
-
Lamborghini verkocht nog nooit zoveel auto’s als in 2024
-
Ook Nederlandse Tesla-rijders voelen nu Elon Musk-schaamte
-
Bpm op elektrische auto’s: deze merken betalen het voor jou
-
Koop Schumachers ex! De mooiste Formule 1-auto aller tijden
-
Deze nieuwe EV-batterij blust zijn eigen brandjes