Nieuwe McLaren F1 op komst
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2FMcLaren-F1-10-Autovisie.nl_.jpg)
Na de P1 volgt de… McLaren F1. De Engelse sportwagenfabrikant overweegt een nieuwe F1 te gaan bouwen, maar wel volgens een heel ander recept dan het origineel. McLaren wil van de nieuwe F1 de meest luxe auto maken die het bedrijf ooit geproduceerd heeft. Dat meldt het Britse AutoCar.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2FMcLaren-F1-13-Autovisie.nl_.jpg)
Driezitter
De nieuwe McLaren F1 wordt net als zijn voorvader uit de jaren 90 een driezitter. De bestuurder zit centraal in de auto, met ernaast twee stoelen voor passagiers, die iets naar achteren zijn geplaatst. Het interieur moet enorm luxe worden afgewerkt, nog vele malen luxueuzer dan dat van een McLaren P1. De gedachte achter de nieuwe F1 is dan ook compleet anders dan van die auto. Het draait hier niet om maximale downforce en bochtsnelheden, maar om de ultieme GT volgens McLaren. Het team achter de ontwikkeling van de auto heeft volgens een insider de opdracht gekregen om er de snelste GT ter wereld van te maken, dus traag zal hij niet worden.
V8
De nieuwe McLaren F1 gaat waarschijnlijk gebruikmaken van een aangepaste versie van de 3,8 liter V8 turbomotor die we al kennen uit de 650S en P1. In tegenstelling tot die laatstgenoemde wordt het geen hybride, maar moet hij het puur van zijn verbrandingsmotor hebben. Er wordt gesproken over een vermogen van ruim 700 pk, waarmee hij maar iets sterker zou worden dan de 675 LT. Die auto blijft hem dan waarschijnlijk ook voor op een circuit, maar daar draait het dan ook echt niet om. Hij moet prestaties leveren, maar vooral veel comfort en luxe bieden.
LEES OOK: DE LEKKERSTE VOOR HET LAATST? DIT IS DE MCLAREN P1 LM!
Luxe
Aan boord wordt het een mix van hints naar het verleden en de meest moderne materialen. McLaren wil dat het van binnen een kunstwerk wordt, waarin je plaatsneemt. Toch moet ook de functionaliteit in orde zijn. Een prijskaartje is er nog niet, maar er wordt gesproken van twee miljoen pond, zo’n 2,5 miljoen euro. Let wel: vóór belastingen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Fmclaren_mso_p1_6-e1457000377777.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze auto’s moet je nooit kopen volgens ChatGPT
-
Occasions: 3 comfortabele top-middenklassers voor 15.000 euro
-
Deze zelfgebouwde Saab EX kan van jou zijn, en dat wil je
-
Waarom is LPG zo goedkoop?
-
Lotus-fans opgelet, deze speciale Bac Mono R is alles wat je wil!
-
Deze sportauto kan je rijden van een AOW-uitkering
-
Dit is de Tesla Cybertruck als politieauto, en die kan echt komen
-
Benzine toch niet duurder!
-
Nooit meer een parkeerkaartje kopen: zo werken de 4 bekendste parkeerapps
-
Deze occasion wil je: Peugeot 607, beter dan een BMW 5-serie?
-
Bijna 30 procent van de benzinerijders wil na accijnsverhoging een andere auto
-
Audi stopt met de Q4 e-tron 40, dit is zijn opvolger