Mitsubishi sjoemelt al sinds 1991 met brandstofverbruik
Mitsubishi heeft een bijzonder jubileum te vieren. De autofabrikant heeft toegegeven in Japan al vijfentwintig jaar te rommelen met gegevens over het brandstofverbruik van zijn modellen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2FRESULTS_156331393.jpg)
Vorige week gaf Mitsubishi het gesjoemel al toe, maar toen meldde het merk nog dat alleen bij 625.000 kleinere modellen vanaf 2002 het opgegeven brandstofverbruik niet klopt. Nu blijkt echter dat Mitsubishi al vijfentwintig jaar de boel op grote schaal bedondert.
De fabrikant heeft al die jaren zijn eigen tests gebruikt om de rolweerstand van een auto te meten. Daarmee kwam die weerstand lager uit dan als Mitsubishi de officiële tests (die in 1991 zijn vastgelegd in de Japanse wet) gebruikt zou hebben.
In 2007 besloot Mitsubishi alsnog om de officiële tests te gaan gebruiken, maar de verantwoordelijke medewerkers hebben dit niet gedaan. Het bedrijf heeft nu onafhankelijke onderzoekers aangesteld om uit te zoeken wat er precies gebeurd is.
Topman Tetsuro Aikawa ging op een persconferentie diep door het stof. Hij zei bovendien niet te weten waarom zijn medewerkers de zaak hebben bedrogen. Aikawa benadrukte dat er in de Verenigde Staten en Europa niet is gesjoemeld, alleen in Japan.
LEES OOK: FRANSE AUTORITEITEN VALLEN KANTOREN PSA GROUP BINNEN
Het bedrog kwam aan het licht toen Nissan afwijkingen ontdekte in het brandstofverbruik van zijn kleine, door Mitsubishi gefabriceerde kei cars. Mitsubishi begon daarop een intern onderzoek en stuitte op fraude.
Sinds Mitsubishi zijn malversaties heeft toegegeven, is de beurswaarde van het bedrijf met zestig procent onderuitgegaan. Vijftien jaar geleden was Mitsubishi ook al verwikkeld in een fraudezaak. Het concern had toen jarenlang ernstige mankementen aan zijn auto’s onder de pet gehouden.
Lees ook:
- Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Mitsubishi Eclipse Cross in Nederland
- Dit rally-kanon is een snelle occasion die het zowel bij een stoplichtsprint als offroad van de meeste auto’s wint
- Deze hatchback-occasion is niet spannend, maar oerdegelijk
- Stekker erin, avontuur aan: een paar PHEV-campers op een rij
Ook interessant
-
Meer dan 30.000 Volvo EX30’s moeten terug naar dealer: “Dit kan leiden tot brand in de accu”
-
Nieuwe trajectcontrole A12: hier moet je vanaf vandaag goed op jouw kilometerteller letten
-
BMW en Audi pas op! Deze premium Renault Filante is luxer dan je denkt
-
Skoda’s 7-zitter krijgt een naam: Peaq is de grootste auto van het merk
-
Deze winter ruim 134 miljoen kilo zout gestrooid in Nederland, hoe schadelijk is dat voor de natuur?
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 4): Renault Twingo en Polestar 5
-
12 procent meer autodiefstallen: dit zijn de 10 meest gestolen modellen
-
Garagisten verzwijgen massaal veiligheidslabels banden, terwijl remweg al snel 18 meter langer is
-
‘All Eyez On Me’ met de Hummer van Tupac, die te koop staat!
-
Door deze stomme fout mag Tesla dit model niet meer zo noemen
-
In dit buurland kost de een nieuwe elektrische auto nog geen 12.000 euro! Kan dit ook in Nederland?
-
10 procent van de nieuwe auto’s in Spanje is nu Chinees: gaan we hetzelfde zien in Nederland?