Als je een Range Rover Sport hebt, ben je zeker niet de enige
Precies veertig jaar deed Land Rover over het bereiken van zijn allereerste miljoen Range Rovers. Voor het maken van een miljoen exemplaren van de Range Rover Sport had de 4×4-specialist minder tijd nodig. Na vijftien jaar staat het exemplaar er.
Van de eerste miljoen Range Rovers waren er al ongeveer 300.000 stuks van het model Range Rover Sport. Die bijdrage werd in vijf jaar tijd aan het gezamenlijk Range Rover-productiecijfer geleverd. Nu, tien jaar verder, zijn er dus 700.000 exemplaren van de Sport bijgekomen.
Beste verkochte model
Met het bereiken van de mijlpaal kan worden gesteld dat de Range Rover Sport de meest succesvolle Range Rover ooit is. Maar het bestverkochte model van Land Rovers sublabel zal die titel slechts kort dragen. De éénmiljoenste Range Rover Evoque is namelijk ook onderweg. Het compactste model van het luxemerk wist alleen al van de eerste editie een productievolume van 800.000 stuks te bereiken. Inmiddels zijn we twee jaar verder sinds die mijlpaal.
Twee generaties
Het bereiken van de enorme mijlpaal valt voor de finish van de tweede generatie. De derde editie van de Sport is onderweg en zal volgend jaar het levenslicht zien. Voordat het zover is, stelt Land Rover dit jaar eerst de Range Rover – zonder toevoeging – voor. Het nieuwe model volgt acht jaar na de lancering van de tweede generatie en 17 jaar na de eerste editie.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F03%2Fland_rover_range_stormer_concept_9.jpeg)
Historie Range Rover Sport
De naam Range Rover werd in 1970 voor het eerst gebruikt. Land Rover, dat op dat moment 22 jaar bestond, bedacht een nieuwe offroader met functionaliteiten voor op de verharde weg, maar waarbij de terreincapaciteiten zeker niet uit het oog werd verloren. Het nieuwe type kwam als driedeurs vijfzitter. Later volgde een vijfdeursvariant. Met het model creëerde Land Rover een nieuwe autoklasse.
Het duurde tot aan het begin van deze eeuw dat de fabrikant van Range Rover een eigen lijn met een diversiteit aan modellen maakte. In 2004 stelde de 4×4-specialist de Range Stormer Concept voor, die in 2005 een vervolg kreeg in de vorm van de Range Rover Sport. Het productiemodel kende echter vijf in plaats van drie deuren. Daar bleef het niet bij. De Evoque verscheen, al stond dat model oorspronkelijk voor Land Rover zelf op de agenda. Enkele jaren geleden breidde Land Rover de Range Rover-familie uit met de Velar, een verwijzing naar de bijnaam van de allereerste testvoertuigen van Range Rover uit de jaren zestig.
Lees ook:
- Robin (26) begon zonder ervaring overlanders te bouwen: 'Waar ben ik aan begonnen?'
- Ronald moet áltijd een projectauto hebben (ook van zijn vriendin)
- Luxueuze Range Rover-kloon te koop op AliExpress: wat kost-ie?
- Deze offroadcapabele luxe-occasion is 26 jaar lang geproduceerd en blijft een statussymbool
Ook interessant
-
“Japanners, die ooit de Europese markt veroverden, kijken nu toe hoe de Chinezen dat kunstje herhalen”
-
Genesis-modellen dit jaar nog in Nederland, maar pas vanaf 2027 zijn het geen luxe Hyundai’s
-
F1-coureur (19) crasht met 300.000 euro kostende Mercedes, enkele dagen nadat hij deze ophaalde
-
Wat betekent dit groene bord op een parkeerplaats?
-
Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Mercedes-Benz GLB in Nederland
-
Na bijna 10 jaar is hier het eerste beeldmerk van de Tesla Roadster, maar dat valt behoorlijk tegen
-
Dit is de snelle auto van Olympisch kampioen Jutta Leerdam, en dit kost hij in Nederland
-
AMG-CEO geeft toe dat viercilinder in Mercedes C 63 een misser was: “Ze worden uit productie genomen”
-
De goedkoopste auto van Nederland is plots veel beter geworden: eindelijk een serieuze optie?
-
Zou je hier een half miljoen euro voor betalen? Elektrische Ferrari heeft kaal retrodashboard
-
Tesla heeft gigantisch imagoprobleem in Duitsland: “Driekwart brandt zijn vingers er niet aan”
-
Bestuurder krijgt ruim 1.000 euro boete bij snelheidsovertreding van 7 km/h, hoe kan dat?