Merkrechten Spyker te koop
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fspyker_c8_preliator_spyder_5-e1491294535220.jpg)
Goed nieuws voor wie een autofabriek wilt worden en nog op zoek is naar een klinkende merknaam, de rechten op de naam Spyker komen misschien beschikbaar. Volgens het Financieel Dagblad worden de merkrechten op Spyker eind deze maand online te koop aangeboden.
Volgens de krant is de verkoop een gevolg van meerdere faillissementen die Spyker de laatste jaren noteerde. Eerder deze week werd de Spyker NV failliet verklaard en het Nederlandse merk heeft nog een stapel onbetaalde rekeningen liggen, waaronder van de Belastingdienst en een aantal advocatenkantoren.
“Ren benen uit mijn lijf”
Tegenover het FD laat Spyker-topman Victor Muller weten er alles aan te doen om de onlineverkoop tegen te houden. “Ik ren de benen uit mijn lijf om de financiering voor elkaar te krijgen. Ik bevind mij middenin dat proces”, zoals het in de afgelopen decennia al vaker klonk. Muller zegt dat de eerder aangekondigde Chinese investeerders zijn afgehaakt. Ook de overeenkomst met de vorig jaar groots aangekondigde geldschieter Boris Rotenberg is van de baan. Mede door de financiële middelen van de Russische bouwmiljardair, autoliefhebber en Spyker-verzamelaar zou Spyker weer auto’s gaan bouwen, dit maal in Duitsland. Het verhaal was dat er toen al enkele tientallen sportwagens zouden zijn verkocht.
Exclusief: motordeal Spyker en Koenigsegg op losse schroeven
Lees ook:
Ook interessant
-
Jouw broek is de reden dat de Range Rover Electric geen frunk heeft
-
Hier is het bewijs: Tesla wordt geleid door een 54-jarig kind
-
Stekker eruit! Stellantis ziet niks meer in deze technologie
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Ferrari Amalfi in Nederland
-
DS No 8 als nieuw vlaggenschip: maakt hij verwachtingen waar?
-
Met Mercedes CLA Shooting Brake rijd je zonder te laden naar Stuttgart
-
De Ioniq 6 N zal moeilijk te verkopen zijn en dat vindt Hyundai prima
-
Zoveel geld verliest Volvo nú al op de ES90 en EX90
-
Nieuwe Kia EV5 krijgt te maken met moordende concurrentie
-
Deze Volkswagen Kever was ooit duurder dan een Lamborghini
-
Dit bedrijf laat je met vier spelers tegelijk gamen in de auto
-
Waarom jouw nieuwe Tesla zichzelf ‘MechaHitler’ zou kunnen noemen