Mazda stelt terugkeer rotatiemotor uit
Dat Mazda werkt aan een terugkeer van de rotatiemotor is geen geheim. De Japanners zijn er al jaren druk mee bezig om het excentrieke motorblok in een nieuwe versie in productie te nemen. Maar de lancering van de krachtbron is uitgesteld.
De lancering van de krachtbron stond voor afgelopen april gepland, maar de Japanners hebben tot op heden nog niets aangekondigd. Het blijft stil vanuit Hiroshima. Toch wordt er in de kraamkamers van Mazda nog altijd hard gewerkt aan de krachtbron. De fabrikant heeft zich nu ten doel gesteld om begin 2023 met de rotatiemotor te komen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F05%2F2022_mazda_mx-30_global_still-01_until_oct-22th_2024_highres.jpg)
Rotatiemotor als range-extender
Volgens de woordvoerster van Mazda heeft het merk “extra tijd nodig om te verzekeren dat de ontwikkeling van dit model resulteert in een product dat voldoet aan de verwachtingen van onze klanten”. De dame richt zich direct op de auto waarin de rotatiemotor komt te hangen. Dat is een extra motorisering van de MX-30. Die elektro-crossover, die in Japan ook met een SkyActiv-verbrandingsmotor wordt geleverd, krijgt de rotatiemotor in combinatie met een elektromotor. De benzinenippende krachtbron is een range-extender. De verbrandingsmotor ondersteunt de elektromotor, waardoor na het volledige gebruik van de energie in het accupakket op benzine kan worden verder gereden. De Mazda MX-30 REX (van range-extender) zal echter niet louter op de verbrandingsmotor rijden.
Noodgedwongen
Mazda kiest er ook voor om de MX-30 REX pas in het volgende jaar aan te bieden vanwege de huidige problematiek rondom semiconductors en grondstoffen. Het merk wil niet de eerste exemplaren uitleveren, om vervolgens de bouw van het model noodgedwongen te onderbreken wegens gebrek aan componenten. Wanneer de productie van de auto start, moet Mazda er meteen blijvend voldoende kunnen leveren.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F05%2F2022_mazda_mx-30_still_04_highres.jpg)
Slot gemist
Inmiddels heeft Mazda een ander nieuw model geïntroduceerd, de CX-60 Plug-in Hybrid. Hoewel die crossover ook over een elektromotor en viercilinderblok beschikt, is de CX-60 een stekkerhybride die ook op puur de verbrandingsmotor rijdt. Volgens Mazda is de belangstelling voor het fonkelnieuwe model zo groot, dat het merk niet wil dat de introductie van de MX-30 voor een conflict zorgt met de lancering van de CX-60, en andersom. Vandaar dat de MX-30, waarvan het geplande verkoopvolume lager is dan van de CX-60, geruime tijd na de grotere crossover volgt.
Lees ook:
- Dit is de populairste caravantrekker van 2025, maar wij weten een betaalbaarder alternatief
- Duurtest Mazda 6e: is de EV praktisch genoeg? We zochten het uit
- Duik in de prijslijst: dit kost de vernieuwde Toyota Aygo X
- Met deze occasion heb je niet alleen een oerdegelijke auto, maar ook eentje die lekker rijdt en er goed uitziet
Ook interessant
-
Dronken man stapt na 8 glazen alcohol op passagiersstoel en laat auto zelf naar huis rijden
-
Sportieve Magma-lijn van Genesis voor Europa ontwikkeld: “Premiumklanten verwachten hier een performancelabel”
-
Ferrari brengt zeldzame gouden en zilveren munten uit vanaf 350 euro: geen zekere investeringen
-
De motor van deze auto moet iedere 50.000 km gereviseerd worden | Sjoerds Weetjes 491
-
Kleine schades leiden tegenwoordig tot hoge kosten: bij deze auto’s zijn reparaties het duurst
-
Zelfrijdende Tesla nu écht naar Nederland, maar je wordt voor de gek gehouden
-
Dit is de populairste caravantrekker van 2025, maar wij weten een betaalbaarder alternatief
-
Dit stuur wordt per 2027 verboden in China: volgens onderzoek werkt airbag slechter
-
Kun je straks nog autorijden zónder AI aan boord? “Nu zijn die systemen soms nog beroerd”
-
Politievlogger deelt foute tip die je boete van 320 euro kan opleveren: “Dit moet hij rechtzetten”
-
“Japanners, die ooit de Europese markt veroverden, kijken nu toe hoe de Chinezen dat kunstje herhalen”
-
Genesis-modellen dit jaar nog in Nederland, maar pas vanaf 2027 zijn het geen luxe Hyundai’s
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FSjoerd-van-Bilsen.jpg)