Legendarische Nissan Skyline van Paul Walker na 18 jaar teruggevonden: “Hij stond in de woonkamer”
De Nissan Skyline van Paul Walker uit 2 Fast 2 Furious is misschien wel de bekendste filmauto ooit. Toch was de GT-R R34 18 jaar lang zoek. Oldtimerhandelaar ChromeCars heeft de legendarische Japanner teruggevonden.
Door de bekendheid van de auto zijn er veel verzamelaars en liefhebbers die juist deze auto willen. De Duitse handelaren hebben hem nu gevonden.
Nissan Skyline van Paul Walker
De Nissan Skyline van Paul Walker stond 18 jaar lang in Noorwegen. De GT-R stond niet in een garage, maar op de tweede verdieping van een huis, in de woonkamer. De man had de R34 in 2008 op een veiling gekocht en wilde hem lange tijd niet verkopen. Pas na vijf jaar onderhandelen is er een deal gesloten.
Wat er exact voor de Nissan Skyline betaald is, wordt niet vermeld. Wel weten we dat het om een bedrag gaat van zeven cijfers, minimaal 1 miljoen euro dus. De auto kon overigens niet zomaar naar buiten. Hij moest met een kraan via het dakterras naar beneden gehesen worden.
Een kijkje achter de schermen bij de F1 Academy: 20-jarige Esmee rijdt in topklasse voor vrouwen
Hoewel er meerdere filmauto’s gebruikt zijn, moet dit exemplaar de “hero car” zijn. Deze werd gebruikt in de meeste scènes en echt bereden door Paul Walker. De auto wordt momenteel gerestaureerd en zal te zien zijn op een tentoonstelling in de Duitse stad Jena.
Lees ook:
Ook interessant
-
Nieuwe LS6 V8 “small block” is niet zo klein als je denkt: Corvette krijgt 6,7-liter motor
-
Geely komt nu ook zelf naar Nederland, dit kosten de E5 en Starray
-
Flitsmarathon volgende maand terug in Nederland: deze 24 uur moet je oppassen
-
Gelekt! Dit is de nieuwe Volkswagen ID.Polo van 25.000 euro
-
Volkswagen, wat doe je nu?! Kwakkelende autofabrikant wil in wapenindustrie stappen
-
Brandgevaar! Dit is waarom jouw elektrische Volkswagen terug naar de dealer moet
-
Oorlog in Iran: dit is waarom diesel ineens stukken duurder is dan benzine
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Kia PV5 in Nederland
-
Nederlander vindt schuur vol verlaten en vergeten JDM-auto’s
-
Alleen buiten Europa nog met V12! Nieuwe Mercedes-Maybach S-klasse doet ‘groen’
-
Mazda gaat gewoon een sportwagen van minder dan 1.000 kg bouwen: “Verbrandingsmotor blijft beste optie”
-
Nieuwe Freelander in 2026 op de markt, met techniek van het Chinese Chery
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)