Lagonda Vision eerste model van Aston Martin-ecomerk
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Faston_martin_lagonda_vision_concept_6.jpg)
Knap gedaan van de Aston Martin-ontwerpers. In deze vlijmscherpe Lagonda Vision Concept zijn zowaar de vormen van de Aston Martin Lagonda (1976 – 1990) terug te vinden. En die van de Lagonda Taraf ook natuurlijk.
Het zal door de extreme wigvorm en de korte neus van de Vision Concept duidelijk zijn dat er geen V12 in het studiemodel ligt. Lagonda moet namelijk het elektrische merk van Aston Martin worden. De specificaties van de aandrijflijn zijn niet bekend, maar volgens Aston Martin komt de Vision Concept op een volle batterij (solid state) zo’n 640 kilometer ver.
In 2021 in productie
Zoals het woord ‘vision’ in de naam al aangeeft, is dit een proefballonnetje dat we in deze gedaante niet gaan terugzien. Het studiemodel is – net als bijvoorbeeld de Renault EZ-GO – uitgerust met autonome systemen op niveau 4. Volgens Aston Martin gaat een afgeleide van deze Vision Concept in 2021 in productie. In de twee jaar daarna komen er een coupé en een SUV bij.
Aston Martin Lagonda
Lagonda bestaat sinds 1906. Aston Martin kocht het in 1947, maar stopte al in 1958 met het bouwen van Lagonda’s. De naam kwam daarna echter terug op meerdere vierdeurs modellen, zoals onder andere op de Lagonda Rapide (1961 – 1964), de Aston Martin Lagonda (1974 – 1976), de Aston Martin Lagonda (1976 – 1990) en de Lagonda Vignale (1993).
Lees ook:
Ook interessant
-
BMW is bezig met geursproeiers onder het logo
-
Duik in de prijslijst: Peugeot 408, wat kost de bijzondere Fransoos?
-
F1-simulator in privéjet Verstappen: zoveel uren extra kan hij trainen
-
Lamborghini zwaait de V12 uit met de Invencible en Auténtica
-
Wordt dit de nieuwe Tesla Model 3 hatchback?
-
De zevenzits SUV van Porsche is nog groter dan de Cayenne
-
Dit is hoe Nederlands bedrijf TomTom nog meer dan een half miljard omzet draait
-
Deze Bugatti Chiron Profilée is de duurste nieuwe auto ooit geveild
-
Zo had de BMW M4 er af fabriek uit moeten zien
-
Nederlandse studenten maken meest efficiënte waterstofauto
-
Deze elektrische auto heeft de beste actieradius in de winter
-
Veel Nederlanders moeten op de centen letten terwijl Shell winst maakt: ‘Het systeem is ziek’