Hennessey geeft Venom F5 1.800+ pk uit kleinere V8
Amerikaanse autobouwer Hennessey gedraagt zich erg on-Amerikaans met de V8 die bedoeld is voor de Hennessey Venom F5. Het motorblok is namelijk verkleind en produceert meer pk’s.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fhennessey-venom-f5-engine-fury-01.jpg)
Omstreeks deze tijd vorig jaar deed Hennessey het beoogde motorblok voor de Venom F5 uit de doeken. Een 7,6 liter V8 die goed was voor 1.600 pk. Dat klinkt als een machtige krachtbron, maar blijkbaar was hij toch niet goed genoeg. Hennessey laat nu namelijk weten dat ze de V8 hebben aangepast en er nog meer paardenkrachten uit hebben weten te halen. Het aantal pk’s komt nu boven de 1.800 uit.
Verkleinen
Bij Hennessey zou je verwachten dat ze de V8 uitgeboord zouden hebben naar een nog groter slagvolume om de extra pk’s te produceren, maar niets is minder waar. De Amerikanen waarbij groot niet groot genoeg is, besloot in alle wijsheid het slagvolume van de achtcilinder met een hele liter te verkleinen. Ook werd ‘aluminum’ als ongeschikt bestempeld en is de nieuwe motor gemaakt van gesmeed staal. Resultaat: een 6,6 liter V8 met twee turbo’s die goed is voor 1.841 pk en 1.619 Nm bij 8.000 toeren per minuut. Het nieuwe motorblok draait overigens tot maximaal 8.200 tpm, ruim 1.000 tpm meer dan het vorige prototype. Oh, en men heeft de V8 ook een naam gegeven: Fury.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fhennessey-venom-f5-engine-fury-05.jpg)
Daarmee zou de Hennessey Venom F5 200+ pk meer hebben dan de concurrentie. De Bugatti Chiron Super Sport 300+ en de Koenigsegg Jesko hebben beide ‘maar’ 1.600 pk tot hun beschikking. Het doel van de Amerikanen om het onofficiële snelheidsrecord van Bugatti (in twee richtingen) te breken lijkt daarmee haalbaar. De Venom F5 moet namelijk ook nog eens lichter worden dan de Super Sport 300+.
Dakloze variant
Naast de aanpassingen van de krachtbron laat Hennessey ook weten dat ze de Venom F5 voor het einde van het jaar op de testbaan zullen hebben. Het bedrijf gaat in totaal 24 stuks fabriceren en vraagt voor elk 1,6 miljoen dollar (1,46 miljoen euro). Als het lukt om alle exemplaren te verkopen, komt er ook een dakloze variant.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F11%2FHennessey-Venom-F5-8-Autovisie.nl_.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Deze Italiaanse designstudio komt met krankzinnige conceptauto: langste nieuwe auto
-
Ook België wil tolvignet invoeren: 125 euro om over de wegen te rijden
-
Gruwelijk lelijke roze kentekens sinds 2026 in Frankrijk, maar waarom?
-
Neemt Porsche afscheid van geliefde PDK? Tekeningen tonen opvallende viertraps versnellingsbak
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland