Groen licht voor Porsche Mission E Cross Turismo
Het hoge woord is eruit: Porsche neemt het studiemodel Mission E Cross Turismo in productie. De raad van toezicht van Porsche AG gaf op 18 oktober groen licht.
Tweede elektrische sportwagen
De Porsche Mission E Cross Turismo wordt de tweede elektrische sportwagen van Porsche die naast de Taycan in productie gaat. Voor de productie van de auto, die als studiemodel op de Autosalon van Genève 2018 werd geïntroduceerd, breidt de sportwagenfabrikant het aantal arbeidsplaatsen op het hoofdkantoor in Stuttgart-Zuffenhausen uit met driehonderd extra werknemers.
600 pk
De productieversie van de vierdeurs Mission E Cross Turismo krijgt net als de Taycan 800-volt techniek. De auto is daarmee voorbereid om via een snellaadnetwerk opgeladen te worden. Porsche kan ook al technische gegevens noemen. De Mission E Cross Turismo krijgt 600 pk en een bereik van 500 kilometer (NEDC).
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2FPorsche-Mission-E-Cross-Turismo-1-Autovisie.nl_.jpg)
Nieuwe banen
“De auto is een afgeleide van de Taycan, de eerste volledig elektrische auto die Porsche in 2019 op de markt brengt”, aldus Porsche. Voor de introductie van de Taycan creëert de fabriek in Zuffenhausen nu al 1.200 nieuwe banen. Daar komen dus nog driehonderd arbeidsplaatsen bij.
Lees ook:
- Duurtest Macan: Als het dan tóch een EV moet worden, laat het dan een Porsche zijn
- Worden rijinstructeurs binnenkort vervangen door drones? Dit is het futuristische idee van Porsche
- Deze Porsche-occasion was heiligschennis in zijn tijd, maar die reputatie is niet helemaal terecht
- De kleur van je auto veranderen met een druk op een knop? Als het aan Porsche ligt, kan dat straks
Ook interessant
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
-
Waarom de DS N°4 Plug-in Hybrid een zwakke schakel is en heeft
-
Onderzoek toont aan: accu van elektrische auto verliest 2,3 procent per jaar, door snelladen verslechtert hij meer
-
Test op de rollenbank gaat helemaal fout: “Ik zou niet voor de schade betalen”
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
-
Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro