Iedere elektrische auto is te laden bij een Tesla-Supercharger, tenminste…
Tesla stelde afgelopen november op tien locaties als pilot haar Superchargers beschikbaar voor elektrische voertuigen van andere fabrikanten. Nu – in het volgende deel van het proefproject – worden ook alle andere laadpalen van de Amerikaanse EV-gigant opengesteld voor niet-Tesla’s.
Ook in Duitsland, België, Frankrijk en Noorwegen is de proef van kracht. In deze landen zijn nog niet alle Tesla-Superchargers te gebruiken door andere EV’s, Nederland loopt hiermee dus voorop.
Tesla biedt met superchargers hulp aan de concurrentie
Maar waarom zou Elon Musk met zijn Tesla andere merken helpen door zijn laadpaal-infrastructuur te beschikking te stellen? Tesla heeft met het openstellen van de laders een nieuw verdienmodel te pakken. De prijzen verschillen per locatie, maar bedragen zo’n 0,70 euro per kWh voor niet-Tesla’s. Neem je een abonnement, van 12,99 euro per maand, dan betaal je zo’n 0,27 euro per kWh.
Non-Tesla vehicles can now charge at all Superchargers in the Netherlands via the Tesla app. Learn more at https://t.co/hjybH0ROdl pic.twitter.com/zjomySylf9
— Tesla Charging (@TeslaCharging) February 14, 2022
Blijf je langer aan de Supercharger staan dan nodig, dan betaal je een ‘idle fee’. Idle fees zijn alleen van toepassing wanneer een Supercharger-station ten minste 50 procent bezet is en worden verdubbeld wanneer het station 100% bezet is. In Nederland is het bedrag 0,50 euro per minuut wanneer het station voor 50 procent bezet is.
Verkoopcijfers elektrische auto’s in 2021 verbreken alle records
Naast directe inkomsten voor de aangeboden laaddiensten, krijgt Tesla een bak aan waardevolle data van andere elektrische auto’s die komen laden. Nu zal Tesla niet echt geïnteresseerd zijn in hoe snel je naar Hindeloopen bent gereden, maar wel in de manier en de snelheid waarop jouw EV laadt.
Toch niet iedereen kan zomaar laden
Hoewel het openstellen van Superchargers op papier heel gunstig is voor alle EV-rijders, is het in de praktijk toch niet weggelegd voor alle elektrische auto’s. De laadkabels van de Amerikaanse EV-gigant zijn ontzettend kort. Dit is geen probleem voor de Tesla Models, maar wel voor sommige andere elektrische auto’s. Mocht je toch willen laden bij een Tesla-station, dan kan je een verlengsnoer aanschaffen.
Lees ook:
- Afgeschreven leasebakken: Tesla Model 3 en Polestar 2 nu aantrekkelijk voor jou?
- Gaat de rijkste man ter wereld een autofabriek openen op de maan? De visie van Tesla-baas Elon Musk
- Onderzoekers vinden lek in beveiliging Tesla Model 3: “Hackers kunnen van alles doen"
- Zelfrijdende Tesla nu écht naar Nederland, maar je wordt voor de gek gehouden
Ook interessant
-
Honda neemt verlies van 13,5 miljard euro en schrapt plots zijn elektrische auto’s, wellicht was ‘0’ niet de juiste naam
-
Raar! Deze nieuwe Ferrari heeft een ‘spoiler’ ín het interieur
-
Max Verstappen niet enige Nederlander tijdens F1 Shanghai: Esmee (20) – “Ontevreden als ik niet win”
-
BMW-topman: “50.000 mensen bestelden onze nieuwe SUV zonder erin te hebben gereden”
-
Nieuwe motie moet redding zijn voor youngtimers: “Dit zou enorm goed nieuws zijn”
-
Benzine duur door oorlog Iran, maar zo tank je wél goedkoop: “Scheelt 100 euro per 1.000 kilometer”
-
Nieuwe Alpine A110 zou alleen als EV komen: “We werken nu toch aan brandstofmotor”
-
Duik in de prijslijst Hyundai Nexo: dit kost de waterstofauto in Nederland
-
Geen busje, maar ‘grand limousine’! De Mercedes VLE is een rijdende huiskamer en bioscoop in één
-
Vijf cilinders, instelbare schroefset en 400 pk: competition limited is Audi RS 3 voor fijnproever
-
Jutta Leerdam krijgt peperdure G-Klasse van vriend Jake Paul, dit kost haar tweede auto
-
Mercedes gaat nieuw platform bouwen met techniek van het Chinese Geely
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FStijn-Kuster1703-e1720450327879.jpg)