Komt Alpina met een eigen sportwagen?
“Zeg nooit nooit”, aldus Alpina-directeur Andreas Bovensiepen in een interview met het Britse Autocar. “Het is moeilijk om een eigen sportwagen te ontwikkelen, maar toch… McLaren heeft laten zien dat het kan.”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F09%2F2016_alpina_b7_bmw-7-series_01.jpg)
Bovensiepen doet in het interview een boekje open over de toekomst van Alpina, de BMW-veredelaar die vorig jaar zijn vijftigste verjaardag vierde. “Een eigen sportwagen is al eerder geopperd”, vertelt hij, “maar het is er nooit van gekomen.”
Eind jaren zeventig was er even sprake van dat Alpina het BMW M1-project zou voortzetten en in de jaren negentig was het ontwerphuis Italdesign-Giugiaro dat Alpina vroeg de Nazca M12-concept in productie te nemen.
Veiligheidseisen
Bovensiepen blijft realistisch. Volgens hem is het lastig om een fonkelnieuwe sportwagen aan de hedendaagse veiligheidseisen en de kwaliteitsverwachtingen van klanten te laten voldoen. Hij noemt McLaren daarentegen als een voorbeeld dat het wel kan. “Misschien met een grote investering uit Saoedi-Arabië”, voegt Bovensiepen eraan toe.
Chinese markt
Verkooptechnisch heeft Alpina een nieuw model echter zeker niet nodig. Het merk produceert zo’n 1700 auto’s per jaar (een aantal dat stijgt), vooral voor de Amerikaanse, Japanse, Engelse en Duitse markt.
Volgens Bovensiepen is een jaarproductie van zo’n 2000 – 2500 auto’s gewenst om de stijgende ontwikkelingskosten te dekken. Hij wil dat aantal bereiken door in de lucratieve Chinese markt te stappen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Nieuwe Alpine A110 zou alleen als EV komen: “We werken nu toch aan brandstofmotor”
-
Duik in de prijslijst Hyundai Nexo: dit kost de waterstofauto in Nederland
-
Geen busje, maar ‘grand limousine’! De Mercedes VLE is een rijdende huiskamer en bioscoop in één
-
Vijf cilinders, instelbare schroefset en 400 pk: competition limited is Audi RS 3 voor fijnproever
-
Jutta Leerdam krijgt peperdure G-Klasse van vriend Jake Paul, dit kost haar tweede auto
-
Mercedes gaat nieuw platform bouwen met techniek van het Chinese Geely
-
Porsche Cayenne Electric S krijgt aantal pk’s waar zelfs Satan van schrikt
-
BMW i8 wordt bereikbaar, daarom leggen YouTubers er wankelmotoren en zescilinders in
-
Deze automerken krijgen de hardste financiële klappen door oorlog Midden-Oosten
-
Veilinghuis Sotheby’s maakt een fout van 4,8 miljoen euro: de Zweedse overheid wil nu een Ferrari F40 terug
-
David reed meer dan 500.000 kilometer met zijn elektrische auto, zijn accu verloor slechts 8 procent capaciteit
-
Nieuwe uitvinding van Mercedes maakt einde aan wagenziekte, dit is hoe het werkt