Remco Slump
Remco Slump Nieuws 28 sep 2024bijgewerkt: 14 aug 2025
Leestijd: 1 minuut

DS Automobiles gooit zijn eigen glazen in

DS Automobiles gooit zijn eigen glazen in. Hoe? Door met een spectaculair studiemodel te laten zien wat we missen.

DS werd tien jaar geleden losgekoppeld van Citroën. En daar is het merk zo trots op dat het nu een moderne interpretatie onthult van… huh?… een Citroën. Daar hebben ze bij de pr-afdeling toch niet goed over nagedacht, zo lijkt ons, want op deze manier benadrukt DS juist hoe weinig historie het merk heeft en hoe weinig het toevoegt aan het huidige autolandschap.

DS Automobiles SM Tribute

Hoe dan ook, de DS Automobiles SM Tribute is zonder twijfel een spectaculaire creatie. Hij is duidelijk schatplichtig aan de Citroën SM, zonder té retro te zijn. De tweedeurs coupé is op een haar na vijf meter lang en zit vol verwijzingen naar het origineel, zoals het glazen paneel op de neus, de deels afgedekte achterwielen en de vorm van de C-stijl. Over de aandrijflijn is niks bekend, maar er ligt vast geen Maserati-V6 voorin.

Foutje gezien? Mail ons. Wij zijn je dankbaar.

Remco Slump
Geschreven door Remco Slump

Heintje Davids van Autovisie. Begon in 2005 als stagiair en kwam terug in 2007, 2013 én 2022. Rijdt een BMW-motor, maar zou liever een 850CSi hebben.

Het interessantste autonieuws rechtstreeks in je inbox

Meld je aan voor de Autovisie nieuwsbrief, dan praten wij je ieder weekend bij over het interessantste autonieuws.