Driftmodus voor Mercedes-AMG E 63
De nieuwe Mercedes-AMG E 63 wordt louter leverbaar met vierwielaandrijving. Voor wie de achterkant toch wil laten uitbreken krijgt de sterkste E-Klasse een speciale driftmodus.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2FMercedes-Benz-E43_AMG_4Matic_2017_1600x1200_wallpaper_011.jpg)
Populair
De vorige generatie Mercedes-AMG E 63 werd nagenoeg niet verkocht met achterwielaandrijving. Negentig procent werd uitgerust met vierwielaandrijving, dus is de keuze om achterwielaandrijving te schrappen goed verklaarbaar. Toch heeft het merk uit Affalterbach goed nieuws, want het nieuwe model krijgt een speciale driftmodus, waarmee hij honderd procent van de kracht naar de achterwielen kan sturen. Het wordt de eerste keer dat Mercedes-AMG de techniek toepast. Nieuw is een dergelijke modus overigens niet, want ook de Ford Focus RS is ermee uitgerust.
BEKIJK OOK: BREED, BREDER, BREEDST: MERCEDES-AMG E 63 S ESTATE
Pk’s
De nieuwe AMG E-Klasse wordt nog sterker dan voorheen, want de minst bedeelde versie heeft nu 571 pk uit de 4,0 liter V8. De sterkste E-Klasse, de Mercedes-AMG E 63 S, krijgt voorlopig de sterkste versie van de turbomotor, met 612 pk. De sprint naar honderd kilometer per uur doet hij daarmee nog 0,1 tellen sneller dan de vorige E 63 S, die het met 585 pk moest stellen.
De nieuwe E 63 moet in het tweede kwartaal van volgend jaar op de markt komen. De auto wordt waarschijnlijk op de Autosalon van Genève gepresenteerd.
Lees ook:
Ook interessant
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
-
Waarom de DS N°4 Plug-in Hybrid een zwakke schakel is en heeft
-
Onderzoek toont aan: accu van elektrische auto verliest 2,3 procent per jaar, door snelladen verslechtert hij meer
-
Test op de rollenbank gaat helemaal fout: “Ik zou niet voor de schade betalen”
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
-
Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro
-
Elke rit kost je meer dan nodig: deze banden zorgen voor hogere brandstofkosten
-
Auto’s van Fiat mogelijk begrensd op 118 km/u om ze weer betaalbaar te maken: “Prijzen nu onnodig hoog”
-
Bugatti-topman leert eigenwijze YouTubers de les: “Dit is gevaarlijk”