Ronaldo-staking bij Fiat Chrysler flopt genadeloos
Mooi verhaal… Herinneren jullie die aangekondigde Fiat Chrysler-staking nog omdat Cristiano Ronaldo voor 112 miljoen euro van Real Madrid naar Juventus gaat? Er legden maar vijf medewerkers het werk neer, de rest ging gewoon aan de slag.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ffcagroup_plants_melfi_photo_gallery_006.jpg)
De vakbond Unione Sindacale Di Base (USB) had een tweedaagse staking aangekondigd uit onvrede over het buitensporige salaris van Ronaldo, maar volgens Automotive News Europe kwam dus maar 0,3 procent van de 1700 werknemers van de Melfi-fabriek opdagen. In de fabriek worden de Fiat 500x en de Jeep Renegade gebouwd.
Publiciteitsstunt
Volgens andere, grotere bonden staat de USB niet voor het merendeel van de medewerkers en was de oproep gewoon een publiciteitsstunt. De USB blijft volhouden dat het onacceptabel is dat Ronaldo zoveel geld verdient en dat het personeel van Fiat Chrysler al jaren geen loonsverhoging meer heeft gehad en soms tijdelijk geen werk meer hebben. Zowel Fiat Chrysler als Juventus zijn deels eigendom van de Italiaanse Agnelli-familie.
Is dit eerlijk?
“Is dit eerlijk? Is dit normaal?”, vroeg een USB-woordvoerder zich af. “Eén persoon die miljoenen gaat verdienen, terwijl duizenden gezinnen halverwege de maand al door hun geld heen zijn? […] De medewerkers van Fiat hebben al drie generaties lang het bedrijf groot gemaakt en dan krijgen ze deze ellende daarvoor terug.”
Lees ook:
Ook interessant
-
Nieuwe Donkervoort P24 RS: “Sommigen kiezen voor 250.000 euro aan opties”
-
Dikke onvoldoende! Deze onbetrouwbare auto kun je beter niet kopen, zegt Consumentenbond
-
Van de range van elektrische auto’s blijft in de winter niks over! Deze test bewijst het
-
Jaguar is bang dat zijn nieuwe luxe-EV afschrijft als een malle! Dealers vrezen voor de oplossing
-
Deze Italiaanse designstudio komt met krankzinnige conceptauto: langste nieuwe auto
-
Ook België wil tolvignet invoeren: 125 euro om over de wegen te rijden
-
Gruwelijk lelijke roze kentekens sinds 2026 in Frankrijk, maar waarom?
-
Neemt Porsche afscheid van geliefde PDK? Tekeningen tonen opvallende viertraps versnellingsbak
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost