Zeventigjarige Citroën HY is terug… als aangeklede Jumper
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fh5.jpg)
De Citroën HY (1947 – 1981) is het automobiele equivalent van Mick Jagger (The Rolling Stones), Steven Tyler (Aerosmith) en Richard Ashcroft (The Verve). Hij is lelijk, maar heeft wel een ‘karakterkop’. En die gegroefde tronie kun je nu ook op een splinternieuwe Citroën Jumper laten zetten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fh7.jpg)
Want ontwerper David Obendorfer – die nogal een handje heeft van retrodesigns – heeft een carrosseriepakket ontworpen waarmee de Citroën Jumper (en waarschijnlijk de Fiat Ducato en Peugeot Boxer ook) kan worden omgetoverd tot iets wat op een HY lijkt.
“De pakketten bestaan uit carrosseriedelen die de Citroën Jumper op een HY doen lijken”
Obendorfer heeft het Italiaanse FC Automobili bereid gevonden om zeventig HY-kits te produceren. Waarom zeventig? Omdat de legendarische Citroën-bus evenzoveel jaren bestaat.
LEES OOK: LAATSTE CITROËN MET HYDRACTIVE-VERING GEBOUWD
De pakketten bestaan uit carrosseriedelen die de Citroën Jumper op een HY doen lijken. Dat betekent dat er een opzetneus beschikbaar is, veel geribbeld plaatwerk en andere lichtunits.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fh8.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fh4.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fh3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fh2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fh9.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fh6.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F04%2Fh1.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Dodge gooit SRT definitief aan ‘Charger’
-
Tast Dodge Hornet geloofwaardigheid Alfa Romeo Tonale aan?
-
Dit is de ‘donkere’ verkooptruc van Bentley voor Flying Spur
-
Komt er een Gigafactory voor accu’s naar Nederland?
-
Nieuwe software Skoda Enyaq ook voor eerdere types beschikbaar
-
Porsche 911 GT3 RS ontwikkeld als racewagen met kenteken
-
Bugatti Type 57 Roadster Grand Raid niet zonder reden op geboortegrond
-
Duik in de prijslijst: de nieuwe Honda Civic
-
Lamborghini deponeert naam Revuelto
-
Elektrische Tesla Roadster krijgt concurrentie van Polestar 06
-
Komt de BMW M1 terug als elektrische supercar?
-
Na bijna 60 jaar is de bijzondere Volkswagen Kever-buggy terug