Bugatti moet alsnog met de billen bloot: terugroepactie Veyron
Bugatti is stout geweest, vindt de National Highway Traffic Safety Administration. De autobouwer heeft gebreken op de Veyron niet aan de Amerikaanse veiligheidsinstantie gemeld en moet alsnog met de billen bloot. Er komt een officiële terugroepactie voor de Veyron in de Verenigde Staten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2FBugatti-Veyron-Supersports.jpg)
Wat heeft Bugatti gedaan? Het merk heeft probleempjes op de Veyron ontdekt. Toen die euvels aan het licht kwamen, heeft de fabrikant zijn dealers geïnformeerd en hen opdracht gegeven de problemen bij de eerstvolgende servicebeurt te verhelpen. Maar dat vindt de NHTSA niet kloppen. De Volkswagen-dochter had de problemen ook bij de Amerikaanse autoriteiten moeten melden, zodat via een openbare bekendmaking alle Veyron-eigenaren ingelicht konden worden.
Accukabel
Volgens de NHTSA zijn er drié redenen voor een terugroepactie. Het eerste is een accukabel, waarbij corrosie kan ontstaan op de bevestigingspunt met de accupool. In het ergste geval zou de kabel oververhit raken, waardoor brand zou ontstaan. Het tweede euvel is een onbetrouwbare brandstofmeter. De weergave van het brandstofniveau zou te rooskleurig zijn. Punt drie is de aluminium bodemplaat. De bevestigingspunten zouden snel corroderen, waardoor op den duur de plaat los zou kunnen komen wanneer op hoge snelheid wordt gereden.
LEES OOK: BUGATTI-KLANT BEZIT GEMIDDELD 42 AUTO’S EN DRIE VLIEGTUIGEN
Dealerbezoek
De NHTSA roept nu de Amerikaanse bezitters van een Veyron op een bezoek te brengen aan de dealer. Het euvel met de bodemplaat zou voorkomen op 87 auto’s, te weten op de Veyron uit 2006 tot 2010, de Veyron Grand Sport uit 2010 tot 2012 en de Veyron Super Sport uit 2011 tot 2013. De gevaarlijke accukabel is toegepast op 13 exemplaren van de Veyron, terwijl de onnauwkeurige brandstofmeter in 72 voor Amerika geleverde Veyrons (bouwjaren 2006-2010) en Veyrons Grand Sport (2010-2011) is te vinden.
Bugatti laat weten dat alle problemen in de loop der jaren op nagenoeg alle of alle Veyrons zijn opgelost. Mocht de Veyron-rijder voor de zekerheid toch even een bezoek willen brengen aan de dealer, weet dan dat hij gemiddeld 41 andere auto’s achter de hand heeft…
Lees ook:
Ook interessant
-
Meer dan 30.000 Volvo EX30’s moeten terug naar dealer: “Dit kan leiden tot brand in de accu”
-
Nieuwe trajectcontrole A12: hier moet je vanaf vandaag goed op jouw kilometerteller letten
-
BMW en Audi pas op! Deze premium Renault Filante is luxer dan je denkt
-
Skoda’s 7-zitter krijgt een naam: Peaq is de grootste auto van het merk
-
Deze winter ruim 134 miljoen kilo zout gestrooid in Nederland, hoe schadelijk is dat voor de natuur?
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 4): Renault Twingo en Polestar 5
-
12 procent meer autodiefstallen: dit zijn de 10 meest gestolen modellen
-
Garagisten verzwijgen massaal veiligheidslabels banden, terwijl remweg al snel 18 meter langer is
-
‘All Eyez On Me’ met de Hummer van Tupac, die te koop staat!
-
Door deze stomme fout mag Tesla dit model niet meer zo noemen
-
In dit buurland kost de een nieuwe elektrische auto nog geen 12.000 euro! Kan dit ook in Nederland?
-
10 procent van de nieuwe auto’s in Spanje is nu Chinees: gaan we hetzelfde zien in Nederland?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FSjoerd-van-Bilsen.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F08%2FBugatti-Veyron-SuperSport-003.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F01%2Fbugatti_veyron_grand_sport_roadster_vitesse_world_record_edition_10.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F04%2Fbugatti_veyron_16.4_super_sport_us-spec_17.jpg)