Mercedes-Benz E-Klasse met autonoom systeem niet te importeren
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2FMercedes-Benz-E-Klasse-Autovisie.nl_-e1460558160205.jpg)
Mercedes-Benz levert de nieuwe E-Klasse in Duitsland met Active Lane Change Assist. In Nederland is die functie om autonoom van rijbaan te wisselen (nog) niet toegestaan. Maar hoe zit het als je een nieuwe E-Klasse importeert?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2FMercedes-E-Klasse-e1460532010417.jpg)
Wel rijden…
De nieuwe E-Klasse staat nog maar net in de showroom. Een van de nieuwste functies, de rijbaanwisselassistent, wordt in ons land niet geleverd, omdat er voor ons land geen typegoedkeuring voor bestaat. In Duitsland maakt de functie deel uit van twee grote assistentiepakketten, waar meerdere opties in worden meegenomen. Maar mag je er in Nederland dan wel de weg mee op? “In Nederland mag een E-Klasse met een Duits kenteken de functie gewoon gebruiken”, vertelt een woordvoerder van Mercedes-Benz Nederland. “Er wordt heel hard gewerkt om het ook in Nederland goedgekeurd te krijgen.”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2FMercedes-Benz-E-Klasse-Autovisie.nl_.-e1460558171635.jpg)
… maar niet importeren
De auto mag hier dus wel op Duitse platen rijden, maar als je hem met het systeem wilt importeren, is dat voorlopig onmogelijk. “De E-Klasse met het systeem heeft een speciale typegoedkeuring voor Duitsland gekregen”, zegt de woordvoerder van de RDW. “Voor Nederland is die goedkeuring er niet. De E-Klasse met het systeem is in Duitsland speciaal toegelaten, dus heeft hij geen Europese typegoedkeuring. Het geldt echt alleen in Duitsland.”
BEKIJK OOK: VIDEO: REVIEW NIEUWE MERCEDES-BENZ E-KLASSE
Typegoedkeuring
Overigens heeft Tesla een dergelijk systeem wel beschikbaar op de Model S, maar daar is de typegoedkeuring wel op Europees niveau geregeld, ook al is de functionaliteit nog in een betastadium. Dit had Mercedes-Benz overigens ook kunnen doen, maar de Duitsers gebruiken het thuisland nu als testland. De typegoedkeuring voor de Active Lane Change Assist volgt waarschijnlijk over een paar maanden.
Lees ook:
Ook interessant
-
Zeekr onthult ‘Chinese Rolls-Royce Cullinan’ en het is geen EV
-
Nissan diep in de nestjes! Verlies negen keer zo groot als verwacht
-
Wegenbelasting op basis van oppervlak, niet gewicht, moet EV’s helpen
-
Chinese Maybach verkocht voor gigabedrag op autoshow
-
Nee, de nieuwe Ferrari draagt niet de naam Elettrica
-
CBS: plug-in hybrides stoten meer fijnstof uit dan diesels
-
Lynk & Co 900-ontwerper: ‘ook ik zie de gelijkenissen met Range Rover’
-
Hyundai gelooft nog steeds in waterstof: dit is de Nexo
-
Mercedes vindt het stuurwiel opnieuw uit, zodat jij een filmpje kan kijken
-
Duik in de prijslijst: dit kost de DS N°8 in Nederland
-
Deze BMW Neue Klasse is een soort oversized nachtlampje
-
Nieuwe Lexus ES en Toyota bZ7: eentje komt sowieso naar Europa