Autovisie-reportage: Route 16 – Een halve eeuw Renault 16
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F12%2FIMG_6550-e1449157467519.jpg)
In het jaar dat De Franse Auto – de Citroën DS – zestig werd, zag de wereld een andere jubilaris over het hoofd. Precies een halve eeuw geleden introduceerde Renault de 16. Reden genoeg om met een goed geconserveerd exemplaar terug te gaan naar waar het allemaal begon.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F12%2FIMG_5885-e1449156778855.jpg)
Begin november, op het moment dat het goud van de nazomer dwarrelend plaatsmaakt voor het grauw van de herfst. Een beter moment hadden we voor deze sentimental journey niet kunnen kiezen. Terwijl we onderweg zijn naar Frankrijk denk ik aan ‘The september of my years’, van Frank Sinatra, de ultieme ode aan dit seizoen. Daterend uit de jaren dat draaistoelen alleen nog op kantoor stonden, zingt The Voice er over veroveringen, feesten uit het verleden en zijn leven van nu als bezadigde, oudere man. Als ik het liedje hoor, vraag ik me altijd af wat Sinatra nou vooral bedoelde. De teloorgang van wat is geweest, van je jeugd, of gaat het over de schoonheid van de ouderdom?
Zo’n beetje dezelfde vraag kan je stellen bij auto’s van vroeger. Is het vergane glorie of staat een model na decennia nog recht overeind? Dat is het verschil tussen gewone oude auto’s en echte klassiekers. Zoals een nummer 1-notering een willekeurig singletje van een evergreen onderscheidt. De vraag is de komende dagen: doet de Renault 16 herinneren aan een doodgewoon chanson of is het een echte gouwe ouwe?
Meer lezen over de reportage met de Renault 16? Lees het complete artikel ‘Reportage: Een halve eeuw renault 16′ (€). De laatste editie van Autovisie Magazine is te downloaden via de Autovisie magazine app of via de Android app (losse edities zijn gratis te downloaden voor abonnees).
Lees ook:
Ook interessant
-
Gelekt! Dit is de nieuwe MG 4
-
Mitsubishi Outlander PHEV krijgt het moeilijker dan z’n voorganger
-
Goedkoopste BYD snel in Nederland: dit is de verwachte prijs
-
Zo makkelijk kun je een ‘zelfrijdende’ Tesla voor de gek houden
-
Koop deze vrachtwagen! Dan krijg je er zes heel speciale Porsche 911’s bij
-
Bovag: ‘Voer weer subsidie in, want particulieren kopen geen EV’s meer’
-
Duik in de prijslijst: dit kost de goedkope Dongfeng Box
-
Benzine tanken in Duitsland of België: dit bespaar je vanuit jouw provincie
-
Honderden zelfrijdende auto’s op de bon geslingerd, dit is de reden
-
Dit kost de Mazda 6e in Nederland
-
Deze betaalbare occasion is de ideale trekauto voor Nederlanders
-
Deelauto volgens Nederlands onderzoek niet zo groen als gedacht