Audi komt met autonome stadsauto AI:me naar Shanghai
Audi presenteert een bijzondere autonoom rijdende stadsauto op de Shanghai Motor Show (16 tot 25 april). Het voertuig krijgt de naam AI:me, waarvan de letters ‘AI’ staan voor Artificial Intelligence (kunstmatige intelligentie).
Drie schetsen
Audi heeft tot nu toe alleen nog maar schetsen van het studiemodel vrijgegeven. Audi spreekt over een ‘visie op een geautomatiseerde compacte auto voor de megasteden van morgen’. Het interieurontwerp oogt heel minimalistisch. Verder valt op dat Audi zogeheten suicide-deuren krijgt. Dit zorgt voor een eenvoudige in- en uitstap.
e, e-tron, g-tron
De Audi AI:me heeft zoals je mag verwachten een elektrische aandrijflijn. Dat wordt ook verklapt door de aanduiding ‘e-tron’ op de achterbumper. De naam e-tron werd allereerst gebruikt door Audi voor plug-in hybrides. De Audi A3 e-tron was een bekend voorbeeld. De aanduiding e-tron wordt voortaan alleen nog maar voor volledig elektrische modellen van Audi gebruikt. Plug-in hybrides krijgen de simpele toevoeging ‘e’ achter de naam. Voorbeelden zijn de Audi A8 L 60 TFSI e quattro en de Audi Q5 50 TFSI e quattro. Modellen met de aanduiding g-tron hebben een aardgas/groengas-installatie.
Lees ook:
- Van de range van elektrische auto's blijft in de winter niks over! Deze test bewijst het
- 750 kilometer actieradius? Dit is het verbruik en de range van de Audi Q3
- Met deze occasion val je niet erg op, maar beleef je vooral zelf sportief plezier achter het stuur
- Audi Q3 vs. Mercedes-Benz GLA: deze Duitse PHEV is de beste
Ook interessant
-
Dikke onvoldoende! Deze onbetrouwbare auto kun je beter niet kopen, zegt Consumentenbond
-
Van de range van elektrische auto’s blijft in de winter niks over! Deze test bewijst het
-
Jaguar is bang dat zijn nieuwe luxe-EV afschrijft als een malle! Dealers vrezen voor de oplossing
-
Deze Italiaanse designstudio komt met krankzinnige conceptauto: langste nieuwe auto
-
Ook België wil tolvignet invoeren: 125 euro om over de wegen te rijden
-
Gruwelijk lelijke roze kentekens sinds 2026 in Frankrijk, maar waarom?
-
Neemt Porsche afscheid van geliefde PDK? Tekeningen tonen opvallende viertraps versnellingsbak
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Faudi-ai-me-2019-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Faudi-ai-me-2019-3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Faudi-ai-me-2019-1.jpg)