Tienmiljoenste Lexus een feit
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Flexus-hybride.jpg)
Lexus heeft een nieuwe mijlpaal bereikt. Op 19 februari verkocht het merk zijn tienmiljoenste auto wereldwijd. De verkoop van Lexus groeit gestaag. In 2018 noteerde Lexus een nieuw verkooprecord met 698.330 modellen wereldwijd, gelijk aan toename van 4,5 procent ten opzichte van 2017.
Tien hybrides
Vooral hybride Lexus-modellen zijn in trek. In 2018 noteerde Lexus een toename van bijna 20 procent. Lexus positioneert zichzelf zo’n beetje sinds 2005 als hybridemerk. In datjaar debuteerde de Lexus RX 400h. Tegenwoordig heeft Lexus in Nederland tien hybrides in de showroom staan, te weten de CT 200h, IS 300h, NX 300h, RX 450h, RX 450hL, RC 300h, de LC 500h en de LS 500h. En niet te vergeten de onlangs geïntroduceerde UX 250h en ES 300h (video’s hieronder).
Doelstelling
Lexus is sinds 1990 actief op Europese bodem en heeft tot op heden 875.000 exemplaren verkocht in Europa, waarvan 365.000 modellen met een hybride aandrijflijn. In de Verenigde Staten verkoop Lexus in veel grotere aantallen modellen. Lexus heeft als doelstelling om in 2020 ongeveer 100.000 auto’s te verkopen in Europa. In 2018 bleef de teller in Europa steken op 76.188 auto’s.
Lees ook:
Ook interessant
-
Koreaans merk komt nu naar Nederland met deze drie auto’s
-
Noodweer op komst: zo bescherm je jouw auto tegen hagelstenen
-
Nieuwe SUV heeft kleine accu en 1100+ km aan actieradius
-
Kinderen van de jaren 80 worden wild van deze Peugeot 208 GTi
-
Politie waarschuwt voor vluchtstrookbendes: zo herken je de truc
-
BYD Atto 2 vs. Citroën ë-C3 Aircross: wat is de beste crossover?
-
Nog steeds brandende Morning Midas: lading anders dan gedacht
-
Onderzoek wijst uit: dit licht kan veel ongelukken voorkomen
-
Vakantie met elektrische auto? In deze landen moet je zoeken naar een laadpaal
-
Chinese sedan verslaat Rimac Nevera op de Nürburgring
-
Gratis 40.000 liter benzine winnen? Bij dit tankstation kan het
-
Met nieuwe EV van BMW rijd je zonder te laden naar Zwitserland