Plug-in patsers: Lexus NX vs. Audi Q5
Als pionier van hybridetechniek komt Lexus juist als één van de laatsten aanzetten met een PHEV premium mid-size SUV. Is die NX dan ook meteen beter dan de Audi Q5, die er al een paar jaar als plug-in hybride is?
Fotografie: Martijn Bravenboer
Overstap naar stekkerhybrides
Met een vloot die vrijwel geheel uit zuinige hybride-modellen bestaat, was er voor Lexus tot nu toe geen noodzaak om over te gaan tot de verkoop van stekkerhybrides. Inmiddels zijn de vereiste uitstootgemiddelden echter zo streng, dat er ook voor Toyota’s luxedivisie geen ontkomen meer aan is. Maar je hebt als klant nog steeds de keus. Een heel vrije keus zelfs, aangezien de prijzen van de reguliere hybride en de stekkerhybride elkaar vanwege het bpm-voordeel weinig ontlopen. Afgezien dan van het feit dat Lexus de voorwielaangedreven standaard-hybride vooralsnog alleen in een wat lager uitrustingsniveau aanbiedt dan de vierwiel-aangedreven versies, waartoe ook de plug-in behoort.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F04%2FQ5-vs-NX450-31-van-99.jpg)
Gewaagd vs. conservatief
Toen we de NX een paar maanden geleden voor het eerst uitprobeerden, deed hij ons nog het meeste aan een Audi Q5 denken. Wellicht niet met z’n nog altijd gewaagde uiterlijk, dat naast de oerconservatieve Audi behoorlijk uit de band springt, maar wel met een bijzonder strak getekend én gebouwd interieur en een karakter dat ergens tussen sportief en comfortabel in tracht te zitten. De afmetingen, het motorvermogen en de prijzen komen ook sterk overeen. En dat betekent serieuze concurrentie voor Lexus, aangezien Audi toch de publiekslieveling is voor mensen met wat meer te besteden. Maar als er ooit een Lexus was die deze concurrentie aankan, dan is het wel deze NX.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F04%2FQ5-vs-NX450-15-van-99.jpg)
In Autovisie 8 kom je alles te weten over beide auto’s. Van comfort en functionaliteit tot prestaties en verbruik. Lees de dubbeltest en kom erachter welke stekkerhybride als winnaar uit de strijd komt. Wil je de dubbeltest liever digitaal lezen? Via deze link kan je een abonnement afsluiten en kun je direct zien welke voorwaarden eraan vast zitten.
Lees ook:
- BMW, maak je borst maar nat! Japanse 3-serie heeft 1.000 kilometer actieradius en 500 pk
- Test op de rollenbank gaat helemaal fout: "Ik zou niet voor de schade betalen"
- Consumentenbond test betrouwbaarheid: Japanse automerken scoren het best, maar ook deze nieuwkomer breekt door
- Is deze occasion echt de allerslechtste auto ooit of kun je door zijn imago juist goede deals vinden?
Ook interessant
-
Parkeerkaartje verlopen: hoe snel krijg je een boete?
-
Relatief jonge auto’s stijgen enorm in waarde: Ford Mustang Mach 1 goedkoper dan Escort
-
Mag je het busje hier rechts inhalen? De politie heeft antwoord
-
Zit je graag als een zoutzak achter het stuur? Dan kun je daar mogelijk een boete voor krijgen
-
Opnieuw blaast een Ford-bestuurder zijn auto met lachgas op – dit keer geen Mustang
-
Stevig remmen na te snel trajectcontrole inrijden is vaak zinloos
-
Veel Nederlanders kunnen dagelijks 329 euro boete krijgen door deze fout bij verkeerslicht
-
Matrixbord met rood kruis: hoe ver mag je doorrijden voordat je boete van 290 euro krijgt?
-
Deze enorme vrachtwagen heeft 2.738 pk en elke band kost 51.000 euro: “Net zo duur als een Bugatti”
-
Eén jaar oude Japanse luxeauto schreef zonder te rijden 50.000 euro af, is het nu een goede deal?
-
Met deze (spotgoedkope) gadgets maak je sleutelen aan jouw auto veel makkelijker
-
Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Renault Twingo in Nederland
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F02%2F5f54ed1d-611c-4fdf-b210-57af9430e2cf.jpg)