Lazareth bouwt een motor met Maserati-V8 en meer gekkigheid
Wonderlijke creaties zoals deze maken de automotive-cultuur zo leuk om te volgen. Kende jij deze Lazareth-motorfiets al, met vier wielen een V8 van Maserati?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F09%2FLM84710-Copier.jpg)
Lazareth
De in samenwerking met Ferrari ontwikkelde 4.691 cc V8 van Maserati is een van de mooiste blokken uit de laatste jaren. Goed voor meer dan 450 pk die met een heerlijk schelle, dramatische grom opgewerkt wordt. Dus waarom zou je die pracht louter gebruiken voor auto’s?
Dat moet het Franse Lazareth gedacht hebben toen het deze motorfiets bouwde: de LM847 wordt namelijk aangedreven door dit blok. En dat is niet de enige overeenkomst op autogebied, want dit voertuig beschikt ook nog eens over vier wielen. Het bewijs dat dit 400 kilo wegende geheel ook daadwerkelijk kan rijden, wordt geleverd in deze video.
V8
Een blik op de website van Lazareth leert ons dat er wel meer bizarre machines het bedrijfspand in Annecy hebben verlaten. Onder meer de nodige andere speciale motorfietsen, de driewielige Wazuma en derivaten (onder meer met een vijfliter V12 van BMW).
Kan het nog gekker? Jazeker: met de nodige verbouwde supermini’s, bij voorkeur voorzien van een V8. Dat kan met de classic Mini, maar ook met de Renault Twingo in V8 Trophy-gedaante – die heeft 200 pk op de achterwielen dankzij een Rover-V8.
Lees ook:
Ook interessant
-
600 pk en 1.100 kg: Kimera EVO38 is de leukste auto van de afgelopen jaren
-
Deze techniek schuilt er zoal achter de enorme ‘grille’ van de nieuwe Mercedes-Benz C-klasse!
-
Gaat dit stuur van 2.500 euro de Mercedes EQS eindelijk succes brengen?
-
BMW i3 vs. Mazda MX-30: elektrische afschrijfkanonnen koop je nu voor 10.000 euro
-
Tuning vs. Origineel: Alfa Romeo Giulia is klassieke alleskunner
-
Waarom de Bugatti Chiron Super Sport net geen 500 haalde | Sjoerds Weetjes 500
-
EV-haters gaan een moeilijke tijd tegemoet
-
Even snel laden als tanken! Deze auto kan met 1.000 kW laden en is te koop in Nederland
-
Volkswagen lost fouten ID.3 op: dit is de Neo met 630 km actieradius
-
Wordt de Mercedes EQS met een actieradius van 925 kilometer eindelijk een succes?
-
Ruim, een ‘superaccu’ en 24.000 euro: is de MG4 Urban jouw volgende auto?
-
Jan (59) kocht een Chevrolet Camaro: “Zelfs met deze benzineprijzen is het wel te doen”
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F09%2FIMG_5725-Copier.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F09%2FMini-Cabriolet-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F09%2FTwingo-V8-3.jpg)