De open Audi die Audi zelf nooit bouwde, de Treser – Sjoerds Weetjes 275
Op de grille schitteren de vier ringen van Audi, maar het daadwerkelijke logo van de fabrikant staat er direct onder. Op de bumper staat het merkwapen van Treser. Nooit van gehoord? Niet verwonderlijk.
Treser was een ontwikkelingsbedrijf met focus op techniek en styling. Het was opgericht door de Duitser Walter Treser, nadat hij als techneut bij autobouwer Audi was vertrokken. Hij had de droom om zijn eigen auto te ontwikkelen en bouwen. Het lukte Walter Treser om een in eigen beheer uitgewerkte open tweezitter uit te brengen, maar voordat de eerste auto de Berlijnse fabriek uitrolde, lanceerde Treser een andere creatie. Nu was dat een model op basis van Audi-techniek.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F01%2FIMG_3687.jpg)
Quattro Roadster
In deze aflevering van Sjoerds Weetjes belicht Autovisie-redacteur Sjoerd van Bilsen één van de bijzondere modellen van Treser, de quattro Roadster. Hij toont je de zeer zeldzame auto, legt je de bijzonderheden van het model uit en laat je de geheimen zien.
Lees ook:
Ook interessant
-
Waarom Audi’s Cabrio’s een aluminium raamlijst hebben | Sjoerds Weetjes 506
-
Deze Fiat Multipla mag je vanaf 16 jaar rijden, kan vier zitplaatsen hebben en haalt tot 90 km/h
-
Ondanks kritiek stijgen verkeersboetes in 2027 met 2,7%: bekeuringen lopen op tot meer dan 500 euro
-
In Japan kun je voor 3.200 euro per jaar een supercar rijden
-
Volkswagen Polo wisselt als maniak van rijstrook en beukt nieuwe BMW M5 van de A10
-
EV-dagje uit kan duurder uitvallen dan gedacht: tot 42,01 euro aan laad- en parkeerkosten
-
Lamborghini komt nog lang niet met elektrische auto: “Uitstellen was de juiste keuze”
-
Deze succesvolle Chinese autofabrikant verliest toch bijna 5.000 euro per auto
-
Komt BMW echt met een auto die van kleur kan veranderen?
-
Voormalig Ferrari-baas: “De Luce is zó lelijk dat zelfs de Chinezen hem niet zullen kopiëren”
-
Uiterlijk Ferrari Luce is niet het enige pijnpunt: “Soortgelijke specificaties 400.000 euro goedkoper”
-
De nieuwe Lancia Gamma is wel héél duidelijk een DS N°7 in vermomming