De open Audi die Audi zelf nooit bouwde, de Treser – Sjoerds Weetjes 275
Op de grille schitteren de vier ringen van Audi, maar het daadwerkelijke logo van de fabrikant staat er direct onder. Op de bumper staat het merkwapen van Treser. Nooit van gehoord? Niet verwonderlijk.
Treser was een ontwikkelingsbedrijf met focus op techniek en styling. Het was opgericht door de Duitser Walter Treser, nadat hij als techneut bij autobouwer Audi was vertrokken. Hij had de droom om zijn eigen auto te ontwikkelen en bouwen. Het lukte Walter Treser om een in eigen beheer uitgewerkte open tweezitter uit te brengen, maar voordat de eerste auto de Berlijnse fabriek uitrolde, lanceerde Treser een andere creatie. Nu was dat een model op basis van Audi-techniek.
Quattro Roadster
In deze aflevering van Sjoerds Weetjes belicht Autovisie-redacteur Sjoerd van Bilsen één van de bijzondere modellen van Treser, de quattro Roadster. Hij toont je de zeer zeldzame auto, legt je de bijzonderheden van het model uit en laat je de geheimen zien.
Ook interessant
-
Waarom de Renault Vel Satis al vanaf het begin gedoemd was | Sjoerds Weetjes 377
-
Zo verbruik je in de file zo min mogelijk benzine en bespaar je geld
-
Gelekt: productieversie van de Renault 5 E-Tech vanuit elke hoek
-
Er ligt straks een Amerikaanse muscle car onder jouw kerstboom
-
Geen enkele auto is ooit hoger geklommen dan deze Porsche!
-
Deze knotsgekke Lamborghini is een brute offroader
-
Opletten! In Amsterdam mag je vanaf morgen nog maar 30 km/h
-
Joel Beukers: ‘Ik heb liever al mijn auto’s zwart’
-
Morgan maakt ons blij met een (elektrische) dooie mus
-
Waarom de allerleukste elektrische auto per direct niet meer te koop is
-
Minder elektrische auto’s graag
-
Prijs ‘powerbank’ Tesla Cybertruck gelekt