Zouden ze dit gedrocht bij Mansory zelf nou wél mooi vinden?
Soms denken we dat ze zich bij Mansory helemaal kapot lachen om hun eigen klanten. Dat ze eigenlijk ook wel weten dat ze wansmakelijke rotzooi produceren en dat ze voor de lol kijken hoe ver ze kunnen gaan totdat rijke sukkels hun tuningkits níét meer kopen.
Neem bijvoorbeeld de nieuwste creatie van Mansory, gebaseerd op de Ferrari Purosangue. Hij gaat door het levens als Pugnator, want bij de tuner hadden ze kennelijk nog een woordenboek Latijn liggen, waarin iemand het woord ‘strijder’ heeft opgezocht.
Is-ie in een hoop plasticafval gegooid?
Hoe dan ook, de Pugnator oogt als een Katamari Damacy-bal. Hij ziet eruit alsof Mansory hem met lijm heeft ingesmeerd en daarna in een berg plasticafval heeft laten zakken, met stukken carbon en kunststof die op willekeurige plekken zijn blijven plakken.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F09%2FMANSORY_Pugnator_05.jpg)
Mansory beschrijft de Pugnator in zijn persbericht als ‘opvallend’ en ‘in het oog springend’. Precies zoals de clientèle het wil, waarschijnlijk, want waarom anders zou je een redelijk vulgaire aandachtsmagneet als deze kopen?
Mansory sleutelde licht aan de motor
Om de prestaties hoef je het niet te doen, want die zijn zo goed als gelijk aan die van de standaard Ferrari Purosangue. Mansory heeft aan het motormanagement gesleuteld en een betere uitlaat gemonteerd, wat het vermogen van de 6,5-liter V12 op 755 pk brengt (was 725 pk).
De reguliere Purosangue gaat in 3,3 seconden naar 100 km/h en haalt een topsnelheid van 310 km/h. Of de Pugnator sneller is, meldt Mansory niet, maar gezien de bescheiden vermogenstoename en het slechts met 14 Nm toegenomen koppel (nu 730 Nm) zal dat vast niet zo zijn.
Lees ook:
- Ferrari brengt zeldzame gouden en zilveren munten uit vanaf 350 euro: geen zekere investeringen
- Zou je hier een half miljoen euro voor betalen? Elektrische Ferrari heeft kaal retrodashboard
- Deze occasion is een jongensdroom: hij heeft F1-techniek en de zegen van Schumacher
- Deze occasion wil je: de posterheld van menig kind. Mike Tyson en Michael Jordan hadden er ook een
Ook interessant
-
Illegale Ferrari F1-bestuurder eindelijk opgepakt in Tsjechië
-
Ferrari onthult nieuwe Testarossa: nu met 1.050 pk!
-
Italiaanse uitvinding voorkomt bumperschrapen over drempels
-
Opnieuw moeten 225.000 Stellantis-rijders auto te laten staan wegens gevaarlijke fout
-
Twee ufo’s en een raket: dit museum verkoopt een aantal bizarre klassieke auto’s
-
Onbekendheid grootste uitdaging voor Genesis: “Misschien denken mensen dat we Chinees zijn”
-
“Touchscreens horen niet in auto’s!” Zegt de man die touchscreens populair maakte
-
Grootste verlies sinds 2008! Bij dit automerk gaat op het moment weinig goed
-
Dronken man stapt na 8 glazen alcohol op passagiersstoel en laat auto zelf naar huis rijden
-
Sportieve Magma-lijn van Genesis voor Europa ontwikkeld: “Premiumklanten verwachten hier een performancelabel”
-
Ferrari brengt zeldzame gouden en zilveren munten uit vanaf 350 euro: geen zekere investeringen
-
De motor van deze auto moet iedere 50.000 km gereviseerd worden | Sjoerds Weetjes 491
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F05%2Fa20221101-claudia-1468.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F09%2FMANSORY_Pugnator_09.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F09%2FMANSORY_Pugnator_03.jpg)