Volvo haalt recordverkopen in eerste halfjaar
Volvo betekent ‘ik rol’ en ja… de Zweedse autofabrikant is inderdaad ‘on a roll’. De eerste zes maanden van dit jaar zijn de beste ooit in de geschiedenis van Volvo. Er gingen 14,4 procent meer auto’s ‘over de toonbank’.

Dat waren er precies 317.639. Over heel 2017 verkocht Volvo er 571.577, dus dat verkooprecord gaat er zeker aan dit jaar. Het merk scoorde vooral op de Amerikaanse markt goed. Daar namen de verkopen met maar liefst 39,6 procent toe tot 47.622. In China en Europa lag het groeicijfer op respectievelijk 18,4 en 5,7 procent. China was goed voor 61.480 auto’s en Europa voor 146.480. In de andere markten waar Volvo actief is, stegen de verkopen met 22,5 procent.
Bestseller
Het best verkochte model van de fabrikant is nog steeds de XC60. Van de nieuweling werden in het eerste half jaar 88.786 eenheden verkocht (in dezelfde periode vorig jaar: 829). Daarna komen de XC90 (47.658), V40 en V40 Cross Country (41.588) en S90 (30.977). De kersverse XC40 kwam tot en met eind juni uit op 23.741 verkochte exemplaren wereldwijd.
Lees ook:
- Covermodel Volvo 66: het is en blijft altijd een Nederlandse Daf
- 10 procent van de nieuwe auto’s in Spanje is nu Chinees: gaan we hetzelfde zien in Nederland?
- Robin (26) begon zonder ervaring overlanders te bouwen: 'Waar ben ik aan begonnen?'
- Voor deze betaalbare klassiekers betaal je in 2026 geen wegenbelasting meer
Ook interessant
-
Deze winter ruim 134 miljoen kilo zout gestrooid in Nederland, hoe schadelijk is dat voor de natuur?
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 4): Renault Twingo en Polestar 5
-
12 procent meer autodiefstallen: dit zijn de 10 meest gestolen modellen
-
Garagisten verzwijgen massaal veiligheidslabels banden, terwijl remweg al snel 18 meter langer is
-
‘All Eyez On Me’ met de Hummer van Tupac, die te koop staat!
-
Door deze stomme fout mag Tesla dit model niet meer zo noemen
-
In dit buurland kost de een nieuwe elektrische auto nog geen 12.000 euro! Kan dit ook in Nederland?
-
10 procent van de nieuwe auto’s in Spanje is nu Chinees: gaan we hetzelfde zien in Nederland?
-
Hyundai-robot gaat in 2028 in productie en gaat jouw baan overnemen
-
Nieuwe elektrische SUV van MG arriveert in Nederland: wat kost de S6 EV?
-
Goedkoopste Tesla Model Y krijgt nu 657 kilometer aan actieradius
-
De nieuwe EV van Hyundai komt naar Nederland – met zitplek voor twee gezinnen