Emissieschandaal Volkswagen: verkoopstop in Zuid-Korea
Volkswagen staakt vanaf 25 juli de verkoop van het merendeel van zijn modellen in Zuid-Korea. Het concern reageert daarmee op een mogelijk algeheel verkoopverbod van het gros van de Volkswagen-producten in het Aziatische land. Volkswagen heeft volgens de lokale overheden gesjoemeld met de emissiewaarden van de dieselversies en de geluidsniveaus van zijn modellen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FSchermafbeelding-2016-07-22-om-15.11.12kopie.jpg)
De Duitse autobouwer wacht het oordeel van het Koreaanse ministerie van milieu niet af. Eind deze maand of begin augustus zal de overheid aangeven of de typegoedkeuring van liefst 32 types wordt ingetrokken. Zonder de benodigde papieren mogen de auto’s in Zuid-Korea niet worden verkocht. Volkswagen claimt dat het vervolgens drie maanden duurt voordat de auto’s opnieuw gehomologeerd zullen zijn.
Homologatie
Dat Volkswagen nu al de verkoop van tal van modellen stillegt, is geen bekentenis van het concern dat het tijdens de homologatie van de types heeft gefraudeerd. Het merk geeft aan dat het onduidelijkheid onder de dealers, klanten en potentiële kopers wil voorkomen. Mochten de homologatiepapieren worden ingetrokken dan zou het Volkswagen minimaal drie maanden kosten om nieuwe certificaten te halen, aldus het autobedrijf tegenover persbureau Reuters.
Lees ook:
- Koopje: voor minder dan 4.000 euro heb je gegarandeerd de auto met het meest exclusieve motorblok van je straat
- Rijtest met elektrische Polo: weet de EV van 24.999 euro indruk te maken?
- Supersnelle 650 pk-Volkswagen Kever is mix van Porsche Taycan en Tesla Model S
- Nederlander rijdt in Volkswagen Up naar koudste stad op aarde: 'Het is -51 graden'
Ook interessant
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland
-
Nieuwe remlichten in 2026 verplicht: waarom je wél moet schrikken als je dit ziet
-
Benzine duur? In dit Europese land betaal je nooit meer dan 1,34 euro per liter, zelfs niet langs de snelweg
-
Deze sportwagen van minder dan 45.000 euro komt nu eindelijk naar Europa
-
Bugatti-CEO: ‘Onze onderdelen zijn niet zó duur, koplamp kost maar 25.000 euro’
-
Waarom de DS N°4 Plug-in Hybrid een zwakke schakel is en heeft
-
Onderzoek toont aan: accu van elektrische auto verliest 2,3 procent per jaar, door snelladen verslechtert hij meer
-
Test op de rollenbank gaat helemaal fout: “Ik zou niet voor de schade betalen”
-
Getunede Supra wil imponeren, maar crasht voor de deur van Toyota-dealer
-
Deze te heet gewassen Nissan Skyline GT-R is eigenlijk een Suzuki en kost maar 3.624,95 euro
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FSchermafbeelding-2016-07-22-om-15.10.22kopie.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FSchermafbeelding-2016-07-22-om-15.09.50kopie.jpg)