Victor Muller vrijgesproken van oplichting in Saab-faillissement
Victor Muller is niet schuldig aan oplichterij. Dat heeft een hooggerechtshof in Zweden bepaald. Muller wordt door het Zweedse openbaar ministerie verantwoordelijk gehouden voor de ondergang van Saab in 2011.

Muller zou vlak voor het faillissement misleidende en verkeerde informatie over Saab via de media naar buiten hebben gebracht. Dit om een rooskleuriger beeld te schetsen van de economische situatie van de Zweedse autobouwer. De rechter heeft nu bepaald dat de Spyker-baas inderdaad te loslippig was richting de media, maar dat er niet voldoende bewijs is voor oplichting.
Boekhouders
Twee voormalige boekhouders van Saab zijn eveneens vrijgesproken van oplichting. Zij zouden met cijfers hebben gerommeld om de problemen bij de fabrikant weg te moffelen. Op die manier zouden investeerders een positiever beeld van Saab hebben moeten krijgen. De Zweedse rechter vindt dat dit niet voldoende kan worden bewezen.
Overname
Het piepkleine (en al jaren verliesgevende) Spyker nam begin 2010 het noodlijdende Saab over van General Motors. Muller ging op zoek naar investeerders, maar dat mocht niet baten. Saab ging in december 2011 failliet. Een paar maanden later bleek dat de fabrikant een schuld van zo’n 1,5 miljard euro achterliet (na aftrek van de waarde van alle bezittingen).
Lees ook:
- Oscar (29) rijdt een Saab 96 V4 uit 1972: “Hij is nog helemaal origineel”
- Klaar voor de zonneschijn: deze degelijke occasion biedt een mooie balans tussen kracht en comfort
- Deze occasion is naar een straaljager vernoemd en voor een prikkie zit jij in de cockpit
- Voor deze kleine occasion betaal je geen wegenbelasting en rij je met een hyperzeldzaam motorblok