TU Delft maakt stopcontact aan waterstofauto
Geen plug-in hybride, maar een rijdend stopcontact. Onderzoekers van de Technische Universiteit in Delft hebben van de Hyundai ix35 met brandstofcel een rijdende generator gemaakt.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Fix35FCEV_2013_300_15-klein.jpg)
Onderzoek
Een groep onderzoekers van de TU Delft bekijkt naar hoe auto’s op waterstof in de toekomst ook kunnen worden ingezet als energiecentrales. De eerste stap is nu gezet, door de auto te voorzien van een stopcontact. De Hyundai kan genoeg energie opwekken om ongeveer tien huishoudens te voorzien van stroom (10 kW).
Volgende stap
In de volgende stap van het onderzoek wordt gekeken of de Hyundai zijn stroom ook terug kan leveren aan het elektriciteitsnet, maar ook of een compleet huis aangesloten kan worden. Zo zou de auto op waterstof onder meer gebruikt kunnen worden ter ondersteuning van zonnepanelen of windmolens.
Lees ook:
- Hasta la vista, baby! Hyundai-personeel staakt tegen menselijke 'Terminator'-robots
- Dit is een van de meest aerodynamische occasions die je kunt kopen en ziet eruit als een conceptauto
- Modern design en verrassend ruim: met deze elektrische occasion rij je in stijl
- Hij is niet voor niets zo populair: deze comfortabele occasion geeft je een moderne ervaring onderweg