Top 5: Oudste autofabrikanten ter wereld
Het is feest bij BMW. Bayerische Motoren Werke AG bestaat deze week honderd jaar. Toch duurde het tot 1928 voordat het bedrijf de eerste auto bouwde. Deze autofabrikanten produceren al veel langer auto’s…
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Fautowp.ru_fiat_3_1_2_hp_1.jpg)
5. Fiat
Fiat werd opgericht in 1899, toen het merk ook meteen de eerste auto, de 4 HP presenteerde. In 1900 was de fabriek klaar en konden er jaarlijks 24 auto’s van de band rollen. Al in 1903 boekte Fabbrica Italiana Automobil Torino de eerste winst.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2FOpel_Experience_History_Heritage_1899_First_Opel_768x432_19245.jpg)
4. Opel
Opel bouwt ook alweer bijna 120 jaar auto’s. In 1899 werden de eerste auto’s geproduceerd. Toch begon het succes pas echt in 1902, toen Opel eigen ontwerpen presenteerde op de autoshow van Hamburg. Vier jaar later gingen deze auto’s in productie.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2Frenault-first-car.JPG.ximg_.l_6_m.smart_.jpg)
3. Renault
Al in 1898 bouwde Louis Renault zijn eerste eigen auto. In de jaren die erop volgden groeide het bedrijf uit tot een echte autofabrikant. In 1905 haalde het bedrijf zijn eerste grote order binnen en weer twee jaar later had Renault ongeveer de hele taximarkt van Parijs in handen.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2F264.jpg)
2. Peugeot
De merknaam bestaat nog veel langer dan die van BMW, want de naam Peugeot stamt uit het jaar 1810. In 1830 maakte het bedrijf de overstap van koffie naar fietsen. De plannen voor autoproductie begonnen in 1882, maar het duurde tot 1889 voordat de eerste Peugeot driewieler op stoom werd gemaakt. Een jaar later produceerde het bedrijf de eerste vierwieler.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F01%2FBenz-Patent-Motorwagen-Henk-van-den-Hurk-001.jpg)
1. Mercedes-Benz
Het kon haast niet missen, want de Patentwagen uit 1886 is een van de bekendste auto’s in de geschiedenis. Tussen 1886 en 1893 werden er ongeveer 25 exemplaren van de Patentwagen gebouwd. In 1888 maakte Bertha Benz de legendarische eerste roadtrip ter wereld met de auto.
Lees ook:
- Auto's van Fiat mogelijk begrensd op 118 km/u om ze weer betaalbaar te maken: "Prijzen nu onnodig hoog"
- Vijfcilinder in een Italiaanse coupé? Met deze occasion haal je veel plezier in huis als hij goed is verzorgd
- Deze 3 occasions zijn verrassend goede offroaders en verbazen Defender-rijders
- Fiat toont nieuwe Dolce Camper met opvallende daktent en robuust ontwerp voor avonturiers
Ook interessant
-
Deze Italiaanse designstudio komt met krankzinnige conceptauto: langste nieuwe auto
-
Ook België wil tolvignet invoeren: 125 euro om over de wegen te rijden
-
Gruwelijk lelijke roze kentekens sinds 2026 in Frankrijk, maar waarom?
-
Neemt Porsche afscheid van geliefde PDK? Tekeningen tonen opvallende viertraps versnellingsbak
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
-
Nederlandse politie laat ineens ruige 4×4’s zien: busjes met 3,0-litermotor zijn redder in nood
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Lucid Gravity in Nederland