Tesla’s Europese gigafactory komt in Berlijn
De kogel is door de kerk, Elon Musk, CEO van Tesla, is eruit. De gigafactory die gepland stond voor Europa komt niet waar men dacht. De Tesla-baas liet via Twitter weten dat de volgende Tesla-fabriek bij Berlijn gebouwd wordt.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Ftesla-gigafactory.jpg)
Na de gigafactory in China moest er ook één komen in Europa. Waar was lang nog niet bekend. We gingen van Frankrijk, naar Nederland, naar Duitsland, maar de eerste twee vielen al snel af. Duitsland had de voorkeur en om de bereikbaarheid makkelijk te houden leek het erop dat de gigantische fabriek nabij Emden gebouwd zou worden. Net over de grens met Nederland is genoeg ruimte, en is er toegang tot water waardoor de auto’s makkelijk verscheept konden worden. Ook hielp het mee dat Musk er gespot was. Maar waar het leek dat de lokatie duidelijk was, verrast Musk de wereld. Hij kondigde vannacht via Twitter aan dat de Europese Tesla gigafactory bij het nieuwe vliegveld van Berlijn gebouwd gaat worden.
Model Y
Veel details over de nieuwe fabriek zijn er helaas nog niet. Musk twitterde even na de initiële aankondiging dat de vierde Tesla-fabriek vooral batterijen, aandrijflijnen en de Model Y gaat bouwen. Daardoor lijkt het erop dat de enorm populaire Model 3 niet op Duits grondgebied gebouwd zal worden. Maar Musk heeft nog hogere verwachtingen van de Model Y en deze zou aantrekkelijker geprijsd kunnen worden aangezien import- en vervoerskosten voor Nederland aanzienlijk lager zullen zijn omdat de SUV niet uit Amerika hoeft te komen.
Berlijn
Musk maakte gisteravond ook zijn opwachting tijdens een awardshow waarin de Tesla Model 3 als beste auto in zijn segment uit de bus kwam. Daarmee versloeg de elektrische auto de BMW 3 Serie en de Audi A3. Tijdens deze show liet Musk iets meer los over de gigafactory en de reden waarom er voor Berlijn gekozen is: “Iedereen weet dat Duitse engineering voortreffelijk is, zeker weten. Het is dan ook een deel van de reden dat we onze Europese gigafactory in Duitsland vestigen. We zullen ook een engineering en design center in Berlijn bouwen, omdat dat Berlijn de beste kunst ter wereld heeft.”
Er volgde ook nog een kort gesprekje met Herbert Diess, CEO van Volkswagen, en Musk. Daarin bedankte Diess Musk vooral dat hij de Volkswagen pusht en op sleeptouw neemt op het gebied van elektrische mobiliteit. Maar tegelijkertijd zegt de VW-baas dat hij Tesla zeker alert zal houden met de auto’s die eraan gaan komen.
Lees ook:
- Na bijna 10 jaar is hier het eerste beeldmerk van de Tesla Roadster, maar dat valt behoorlijk tegen
- Tesla heeft gigantisch imagoprobleem in Duitsland: "Driekwart brandt zijn vingers er niet aan"
- Deze Tesla Model Y is duizenden euro's goedkoper, maar mist 18 belangrijke features
- Tesla Model Y Standard: alle plus- en minpunten van de kale budgetversie
Ook interessant
-
Kun je straks nog autorijden zónder AI aan boord? “Nu zijn die systemen soms nog beroerd”
-
Politievlogger deelt foute tip die je boete van 320 euro kan opleveren: “Dit moet hij rechtzetten”
-
“Japanners, die ooit de Europese markt veroverden, kijken nu toe hoe de Chinezen dat kunstje herhalen”
-
Genesis-modellen dit jaar nog in Nederland, maar pas vanaf 2027 zijn het geen luxe Hyundai’s
-
F1-coureur (19) crasht met 300.000 euro kostende Mercedes, enkele dagen nadat hij deze ophaalde
-
Wat betekent dit groene bord op een parkeerplaats?
-
Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Mercedes-Benz GLB in Nederland
-
Na bijna 10 jaar is hier het eerste beeldmerk van de Tesla Roadster, maar dat valt behoorlijk tegen
-
Dit is de snelle auto van Olympisch kampioen Jutta Leerdam, en dit kost hij in Nederland
-
AMG-CEO geeft toe dat viercilinder in Mercedes C 63 een misser was: “Ze worden uit productie genomen”
-
De goedkoopste auto van Nederland is plots veel beter geworden: eindelijk een serieuze optie?
-
Zou je hier een half miljoen euro voor betalen? Elektrische Ferrari heeft kaal retrodashboard