Slechts ‘één of twee’ exemplaren van Ford GT naar Nederland
De inschrijvingen voor de eerste exemplaren van de Ford GT zijn al gesloten. Meer dan tien Nederlanders willen ‘m graag hebben, maar we mogen al blij zijn als er één naar ons land komt.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2F03-GT-Interior-1-June-26.jpg)
Ford GT
De interesse in de nieuwe supercar van het Amerikaanse merk is op z’n zachtst gezegd overweldigend. Mondiaal zijn er maar liefst 6.506 potentiële kopers, nadat de inschrijving al even gesloten is. En dat terwijl er de eerste twee jaar slechts 500 exemplaren worden gebouwd. Over de productie daarna spreekt Ford nog niet.
Alle geïnteresseerden worden nu gescreend. Belangrijk daarbij is of iemand al veel andere Fords heeft, of hij (of zij) voornemens is om veel met de GT te rijden en in hoeverre de eigenaar ermee in de openbaarheid wil treden. De GT geldt als ‘halo-model’ immers als een belangrijk visitekaartje voor Ford.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F05%2FFord-GT-3.jpeg)
Nederland
Volgens de Nederlandse importeur zijn er ’tussen de tien en twintig’ gegadigden uit ons land die zich hebben ingetekend op een Ford GT. Veel daarvan zullen in eerst instantie met lege handen komen te staan: volgens de woordvoerder mogen we al blij zijn als er ‘één of twee’ exemplaren naar ons land komen. De vanafprijs is 537.000 euro, inclusief belastingen.
LEES OOK: DEZE VRAGEN MOETEN POTENTIËLE FORD GT-KOPERS BEANTWOORDEN
In België alleen al is de Ford GT overigens nog populairder, zoals elke sportieve Ford: de vorige generatie Focus RS werd daar twintig keer meer verkocht dan in Nederland en ook de Mustang doet het daar een stuk beter. De vraag in Frankrijk, Duitsland en vooral Groot-Brittanië is naar schatting nog veel groter, om nog maar te zwijgen over de Amerikaanse markt en die in het Midden-Oosten.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F07%2FFord-GT-4.jpg)
Contact
Wie in aanmerking komt voor een GT, houdt contact over zijn of haar auto via een relatiemanager op het Ford-hoofdkantoor in Dearborn. De dealer zorgt slechts voor de aflevering. Daarbij komt dat nog geen van de potentiële kopers met de Ford GT heeft kunnen rijden. Pas eind dit jaar zal er duidelijkheid zijn over mogelijkheden om in een rondreizende demonstratieauto te rijden.
Van de vorige Ford GT, die in 2005 op de markt verscheen, kwam slechts 1 van de 101 exemplaren voor de Europese markt naar Nederland.
Lees ook:
- Topman Ford vindt Chinese auto's fantastisch. En wil ze daarom weren uit de Verenigde Staten
- Tesla verpulvert concurrentie bij grote verbruikstest met populaire elektrische auto's
- Deze ruime occasion koop je al voor 1.000 euro
- Jij kunt hem ook rijden: elke occasion van deze leuke hot hatch kost minder dan 5.000 euro
Ook interessant
-
Topman Ford vindt Chinese auto’s fantastisch. En wil ze daarom weren uit de Verenigde Staten
-
Benjamin Leuchter (38): “Verstappen doet mee? Mooi, dan probeer ik hem te verslaan”
-
EV-haters gaan een moeilijke tijd tegemoet
-
Duurste nieuwe elektrische auto: de Rolls-Royce Project Nightingale kost ruim 8 miljoen euro
-
14 jaar oud: tweede keer stadsbus jatten eindigt na 180 kilometer rijden in een ander land
-
Pas hiervoor op in België: dit kleine foutje met je banden kan je tijdens de vakantie 63,80 euro kosten
-
Even snel laden als tanken! Deze auto kan met 1.000 kW laden en is te koop in Nederland
-
Door hoge brandstofprijzen willen Nederlanders ineens wel elektrisch rijden: verkopen stijgen met 48 procent
-
Nieuwe Nissan Skyline op komst: gaaf, maar anders dan je denkt
-
PVV, KKK en NSB: deze kentekens zijn verboden in Nederland
-
De man achter deze nieuwe Jensen Interceptor kennen we ergens van
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Mazda CX-6e in Nederland