Skoda toont fonkelnieuwe SUV, de Kodiaq
Kijk eens wat we hier hebben, een gedeeltelijk gecamoufleerde Skoda SUV. De Tsjechen reden de grote SUV, die een plaatsje boven de Yeti in het modellengamma krijgt, tijdens de viering van het 25-jarig huwelijk met Volkswagen even het podium op.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2Fe0b77160e3b0929d922d62bf906dad04.jpeg)
Skoda zal binnen enkele maanden de 4,70 meter SUV zonder sluier tonen. Voor oktober van dit jaar staat dan de officiële publieksonthulling op de Autosalon van Parijs op de agenda. De levering start vervolgens eind dit jaar.
Kodiaq
De nu nog naamloze SUV krijgt de naam Kodiaq. Hij gaat binnen afzienbare tijd in Tsjechië in productie en zal een broer krijgen in de vorm van een Seat en Volkswagen. Technisch maakt de Kodiaq gebruik van de MQB-architectuur. Wat het design betreft, is het nieuwe model gebaseerd op de VisionS-concept, die de autobouwer afgelopen maart op de Autosalon van Genève toonde.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2F956627b18c23d3f76e34eff148d45aa5.jpg)
Optioneel zeven stoelen
Volgens Skoda’s verkoopdirecteur Werner Eichhorn krijgt de auto een vanafprijs van 35.000 euro en zal de SUV optioneel leverbaar zijn met een derde zitrij met twee extra stoelen. “Het moet de beste familie-SUV op de markt worden”, vat de Skoda-topman de doelstelling van het ontwikkelingsteam samen. “Onze dealers schreeuwen om deze wagen”, glimlacht de Eichborn. “De wereldwijde trend is dat klanten steeds vaker voor een SUV kiezen en daarom moeten wij als Skoda ook zo’n auto hebben. Helemaal omdat we een nieuwe verkoopspurt willen doormaken om tot de geplande 1,5 miljoen auto’s op jaarbasis te komen.”
LEES OOK: SKODA BREIDT SUV-FAMILIE IN RAZEND TEMPO UIT
Coupé-variant
De Kodiaq gedoopte Yeti-broer komt er mogelijk ook als coupé. Skoda heeft al een prototype dat er, volgens Eichhorn, bloedmooi uit ziet. Er is alleen nog geen besluit gevallen over het in productie nemen van de auto. Een concreet tijdspad voor die beslissing heeft de Skoda-top nog niet. “Als de auto komt, zal het in ieder geval later dan de SUV zijn”, aldus Eichhorn.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2Fe0b77160e3b0929d922d62bf906dad04.jpeg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F04%2Fbb5373eb34f5eb169265cfe6f26c8c57.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Dit is de reden dat je afgedankte windmolens langs de snelweg ziet liggen en de overheid daar blij mee is
-
Verkoopcijfers 2026: je raadt nooit wat in januari het populairste model was!
-
Hoe lang mag je doorrijden zonder apk en ben je nog verzekerd? “Kan je duur komen te staan”
-
Ed (61) heeft unieke Volkswagen met roestplekjes: “Mensen vinden het niet leuk zoals mijn auto eruitziet”
-
Waarom de nieuwe Mercedes CLE Mythos meer dan tien keer zo veel kost als een gewone CLE
-
Mercedes stopt met huidige C 63 AMG, zijn opvolger krijgt meer cilinders
-
Er was slechts één manier om aan deze Mercedes-AMG GT Black Series te komen | Sjoerds Weetjes 490
-
10 jaar geleden werd het alcoholslot verboden, nieuw onderzoek laat zien hoe dom dat is
-
Kia maakt van de PV5 ineens een pick-up, komt hij ook naar Nederland?
-
Techneuten vinden oplossing accuprobleem elektrische auto’s: “Batterij gaat 1,8 miljoen kilometer mee”
-
Nederlandse politie deelt beelden van krankzinnige achtervolging Peugeot 206 door woonwijk
-
Is wachten met ritsen tot einde invoegstrook correct of asociaal?
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F10%2FSjoerd-van-Bilsen.jpg)