Review miniatuuruitgave Mercedes 300 SL AMG 1/18
Dit is zonder twijfel een van de meest excentrieke Gullwings ooit. Hij zag in 1974 het levenslicht toen een klant zijn 300 SL bij AMG bracht. Met dank aan schaalmodellenfabrikant Ottomobile komt de bizarre creatie weer onder de aandacht.
De kans is erg klein dat je zonder de tussenkomst van Ottomobile de 300 SL AMG op je netvlies had getoverd. Het is namelijk een eenmalige actie van AMG geweest. Hij is gebouwd op basis van een 300 SL uit 1957. Kijkend naar de coupé mag het duidelijk zijn dat de gefortuneerde opdrachtgever een wel heel speciale 300 SL wenste. AMG was op dat moment bekend en berucht om zijn creaties op Mercedes-basis. Welnu, de 300 SL valt als AMG-uitmonstering in dat rijtje roemruchte excentriekelingen.
Verhoogde oplage 1999 stuks
Wie hem dus niet was vergeten was Ottomobile, dat de 300 SL AMG uit de schaduw haalde en er een miniatuurversie van maakte. Otto verkleinde de uitgave precies 18 maal en verhoogde de oplage van het oorspronkelijke model met 1999 stuks. De complete productie van het schaalmodel is zo goed als vergeven, maar toch brengen we graag de auto bij je onder de aandacht. Waarom? Omdat het zo’n bijzonder model is. Tegelijkertijd nemen we ook de verkleinde uitgave onder de loep. Hoe goed is het kopie? Het antwoord krijg je van Autovisie-redacteur Sjoerd van Bilsen.
Nog een AMG Gullwing
Hij gaat niet alleen terug naar 2019 voor het introductiejaar van het 1/18-model, hij reist ook af naar 1974 toen AMG de 300 SL de werkplaats uitreed. Weet je dat het niet de enige 300 SL is die ooit bij AMG in de werkplaats stond? Jaren later bouwde Mercedes-AMG, dat voortkomt uit een overname van AMG door Mercedes-Benz, een kopie van de beroemde vleugeldeur-sportwagen. Die auto beschikte over moderne techniek met een toen actuele motor. Zou Ottomobile ook van dat model weet hebben?
Lees ook:
Ook interessant
-
De nieuwe Mitsubishi ASX is zo Japans als een alpinopet
-
Waarom de Porsche 911 Sport Classic in Amerika 250.000 euro (!) duurder is
-
Wij zijn hartstikke dom, aldus Tesla-baas Elon Musk
-
Zo steekt Dacia meedogenloos de draak met BMW
-
Waarom de nieuwe Citroën e-C4 X niet helemaal bij de tijd is
-
Tesla liegt klanten voor: ‘Video zelfrijdende auto in scène gezet’
-
Tesla-topman Musk denkt dat grootste rivaal uit China zal komen
-
Dit kost de Lucid Air Grand Touring in Nederland, goedkoper dan Tesla Model S?
-
Zes maanden straf? – Afscheid duurtest Toyota Aygo X
-
Occasions: 3 tweedehands auto’s waarmee je een caravan kan trekken voor maximaal 10.000 euro
-
ViaPlay wordt duurder: zo stream je Formule 1 goedkoper of gratis
-
Autovisie Kennisquiz: lang leve de ledlichtunits (2/2)