Range Rover SV Coupé komt niet!
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fland-rover-range-rover-sv-coupe-2.jpg)
Land Rover heeft een dikke streep gezet door de Range Rover SV Coupé. Het model zou er in een oplage van 999 stuks komen, maar het blijft bij drie preproductie-auto’s.
Volgens de woordvoerder van Jaguar Land Rover heeft de autobouwer besloten om het project te schrappen, zodat de benodigde investering in technische ontwikkelingen kan worden gestopt. Het onverwachte einde van de limited edition waarmee Land Rover reageerde op nieuwkomers Bentley (met de Bentayga) en Rolls-Royce (Cullinan) betekent niet het einde van de reeks speciale edities van Special Vehicle Operations. De autobouwer blijft bijzondere creaties maken. Binnenkort zal de onderneming een nieuw project presenteren.
Black box
Al eind 2017 toonde Land Rover voor het eerst het studiemodel van de SV Coupé aan enkele potentiële kopers, die de gelimiteerde uitgave in een zogeheten black box te zien kregen. De auto werd in verschillende landen getoond, zoals in Frankrijk, Rusland en het Midden-Oosten. Pas op de Autosalon van Genève 2018 maakte Land Rover de SV Coupé wereldkundig. Op de Zwitserse beurs parkeerde de fabrikant de auto in een speciale ruimte op de stand, zodat de geïnteresseerden in alle rust de SUV Coupé konden bekijken.
LAND ROVER REKENT OP 200 SV COUPES VOOR EUROPA
Autosalon van Brussel
Maar Land Rover had moeite met het vinden van kopers voor de Range Rover SV Coupé. Enkele kopers van de in Nederland zo’n 370.000 euro kostende mastodont trokken zich volgens een insider op het laatste moment terug. Desondanks was de tweedeurs Range Rover eind vorig jaar in Nederland, waar de kopers de auto konden samenstellen. Vorige week toonde de autobouwer de SV Coupé nog op de Autosalon van Brussel 2019.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fland-rover-range-rover-sv-coupe-4.jpg)
Handmatig
De productie van de eerste exemplaren zou binnenkort beginnen. In een volume van 25 stuks per week zouden dit jaar alle 999 stuks in de productiehal van SVO grotendeels handmatig worden vervaardigd.
Ontwikkelingsmunten
De officiële lezing is dat de Land Rover de ontwikkelingsmunten in dit geval liever in nieuwe modellen als de Defender steekt dan in de enkele exemplaren van de exclusieve Range Rover SV Coupé. De kopers van de Range Rover SV Coupé worden door de fabrikant persoonlijk geïnformeerd.
Lees ook:
Ook interessant
-
Je mag ook niks! Ferrari wil geen ‘opzichtige’ kleurencombinaties meer
-
Voor deze strakke, zakelijke SUV-occasion betaal je 20.000 euro
-
Op wintersport met hypercar van 3 miljoen euro? Kan gewoon
-
Europese Tesla-verkopen met tot wel 63 procent onderuit! En niet door Musk
-
Wow! Zoveel verschilt premie autoverzekering per gemeente
-
Te koop: zeldzame Nissan Skyline GT-R met pas 362 kilometer op de teller
-
Nieuwe Tesla Model Y-concurrent biedt zeer goede EV-prestaties
-
Waarom deze nieuwe EV het vooral van z’n prijs moet hebben
-
Hoe de geflopte Jaguar I-Pace roemloos ten onder gaat: op de sloop
-
Waarom het kwakkelende Nissan een fusie met Honda ineens niet meer wil
-
Hier is eindelijk een elektrische Volkswagen die ‘het volk’ kan betalen
-
Deze occasion van 20.000 euro heeft een erg handige achterbank