Mercedes-Benz is klaar om ‘all in’ te gaan
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F04%2F2020-11-28_Image_20C0714-041.jpg)
De wereld, maar met name Europa, elektrificeert in rap tempo. Mercedes-Benz heeft nog niet aangegeven wanneer het overstapt op een compleet elektrisch gamma, maar geeft al wel een hint.
“Het omslagpunt komt dichterbij en we zullen klaar zijn als de markten overschakelen naar alleen elektrisch rijden”, zo schrijft ceo Ola Källenius voorafgaand aan het elektro-evenement van de autobouwer, dat vanmiddag plaatsvindt. Volgens Kallenius gaat elektrificatie vooral snel in het luxesegment. Precies waar Mercedes-Benz in opereert, dus.
EQS
De autobouwer heeft de laatste jaren wat kritiek gekregen over het uitblijven van meerdere en vooral technologisch hoogstaande elektro-auto’s. Toch slaat het inmiddels aardig terug, na de presentatie van de EQS. Die elektrische equivalent van de S-Klasse heeft een zeer lage Cw-waarde van 0,20 en kan mede daardoor tot 770 kilometer ver komen op een lading stroom.
Het angstaanjagende hyperscreen van de Mercedes-Benz EQS – Video
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fbom-kaellenius-w820xh328-cutout.jpg)
Bovendien presenteerde Mercedes-Benz dit jaar ook de EQA, als elektrische variant van de GLA. Daar komt op korte termijn een EQB bij, een elektrische auto op basis van de, jawel, GLB. Het is een van de acht nieuwe elektromodellen die de autobouwer binnen nu en het einde van 2022 laat zien.
Meer dan 1200 kilometer bereik
Vanmiddag presenteert de autobouwer de toekomstplannen, waarbij het onder andere de Vision EQXX laat zien. Veel weten we nu nog niet over die auto, maar de fabrikant gaf eerder al aan dat het gestroomlijnde elektromodel een actieradius van zo’n 1200 kilometer zou hebben. Wel verwachten we dat dat flinke toekomstmuziek is. Een productieversie of productierijpe conceptcar denken we daarom later vandaag niet te zien.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F07%2Feqxx.jpeg)
Of Mercedes-Benz vanmiddag ook een concrete datum plakt op het einde van de verbrandingsmotor in Europa, is ook onduidelijk. Sowieso zal het nog verbrandingsmotoren blijven bouwen voor de andere markten waar het zeer actief is, als China en de Verenigde Staten. Wel heeft de autobouwer al laten weten dat het meer dan de helft van de verkopen in 2030 een volledig elektrisch of plug-in hybride-model bedraagt.
Lees ook:
Ook interessant
-
Jouw broek is de reden dat de Range Rover Electric geen frunk heeft
-
Hier is het bewijs: Tesla wordt geleid door een 54-jarig kind
-
Stekker eruit! Stellantis ziet niks meer in deze technologie
-
Duik in de prijslijst: dit kost de Ferrari Amalfi in Nederland
-
DS No 8 als nieuw vlaggenschip: maakt hij verwachtingen waar?
-
Met Mercedes CLA Shooting Brake rijd je zonder te laden naar Stuttgart
-
De Ioniq 6 N zal moeilijk te verkopen zijn en dat vindt Hyundai prima
-
Zoveel geld verliest Volvo nú al op de ES90 en EX90
-
Nieuwe Kia EV5 krijgt te maken met moordende concurrentie
-
Deze Volkswagen Kever was ooit duurder dan een Lamborghini
-
Dit bedrijf laat je met vier spelers tegelijk gamen in de auto
-
Waarom jouw nieuwe Tesla zichzelf ‘MechaHitler’ zou kunnen noemen