Nieuwe Renault Clio: dit is het interieur!
Renault geeft de nieuwe generatie Clio in twee stappen vrij. Eerst maakt de Franse autobouwer het interieur wereldkundig. Pas daarna volgen de exterieurfoto’s van de vijfdeurs B-segment hatchback. Het interieur is er in ieder geval in alle opzichten op vooruitgegaan.
Smart Cockpit
Renault werkt het interieur van de nieuwe Clio naar eigen zeggen af met zachtere materialen voor het dashboard, de deurpanelen en de omlijsting van de middenconsole. Ook de gebruikte stoffen moeten van een hoger niveau zijn. Direct in het oog springt de nieuwe Smart Cockpit met een fors 9,3-inch touchscreen. Dit verticaal geplaatste en licht gebogen scherm is geïnspireerd op dat van de Espace, stelt Renault. Het display geeft toegang tot diverse systemen, zoals navigatie, radio, media, telefoon, apps, rij-informatie, instellingen en meer.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Frenault-clio-interieur-2019-foto-4.jpg)
Digitaal instrumentarium
Het instrumentarium van de nieuwe Clio is volledig digitaal. Geen analoge meters meer dus. Het TFT-scherm is 7,0- tot 10,0-inch in diameter en heeft diverse weergaven. Het 10-inchscherm kan ook de navigatiekaart weergeven. Het stuurwiel kreeg een compleet nieuw design, waarbij op elke stuurhelft diverse knoppen zijn ondergebracht. Aan de linkerkant bedien je onder meer de cruise control en aan de rechterzijde de audio-instellingen. In de bergruimte in het onderste deel van de middenconsole is een inductielader geplaatst voor het draadloos opladen van een smartphone. Aan een AUX-ingang, twee USB-poorten en een 12 Volt-ingang is ook gedacht. Ook valt op dat de conventionele handremhendel verleden tijd is. Renault installeert vanaf nu een elektronische parkeerrem met schakelaar.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Frenault-clio-interieur-2019-foto-5.jpg)
Personaliseren
De nieuwe Clio is volgens Renault tot in detail te personaliseren. Er zijn diverse optiepakketten beschikbaar om het aanzien van de middenconsole, het dashboard, de deurpanelen, het stuurwiel en de armsteunen te veranderen. Renault levert verder acht designthema’s en acht kleuren sfeerverlichting. Uiteraard staan er straks diverse uitvoeringen op het programma, van de instapversie tot een zogeheten RS Line en zelfs een luxueuze Initiale Paris-uitvoering. Een nieuwe Clio RS volgt in een later stadium.
Lees ook:
- Deze Franse occasion is lekker sportief, maar je kunt er ook prima mee overweg als je in de file staat
- 300 pk-Renault Clio voor 4.700 euro: Facebook-parel kan een van de leukste occasions voor het geld zijn
- Duik in de prijslijst: dit kost de nieuwe Renault Clio in Nederland
- Hoe Renault kopers van deze ‘nieuwe’ Clio voor de gek houdt
Ook interessant
-
Van de range van elektrische auto’s blijft in de winter niks over! Deze test bewijst het
-
Jaguar is bang dat zijn nieuwe luxe-EV afschrijft als een malle! Dealers vrezen voor de oplossing
-
Deze Italiaanse designstudio komt met krankzinnige conceptauto: langste nieuwe auto
-
Ook België wil tolvignet invoeren: 125 euro om over de wegen te rijden
-
Gruwelijk lelijke roze kentekens sinds 2026 in Frankrijk, maar waarom?
-
Neemt Porsche afscheid van geliefde PDK? Tekeningen tonen opvallende viertraps versnellingsbak
-
Grote plug-in hybride-SUV nu voor minder dan 30.000 euro in Nederland: dit krijg je voor het geld
-
Deze unieke Bugatti lijkt 25 jaar oud, maar is gloednieuw en kost 20 miljoen euro
-
Mitsubishi bouwt samen met grootste computerfabrikant nieuwe bussen: kan deze elektrische camper wel overtuigen?
-
Meer dan 900 mensen per dag hebben dit probleem met hun auto, wat deze gadget van 35 euro voorgoed oplost
-
Nog een nieuwe trajectcontrole: hier op de A7 moet je goed op je snelheid letten
-
Doorrijtaks: rij je door dit land naar de wintersport, dan kun je in de toekomst een flinke boete krijgen
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Frenault-clio-interieur-rs-line-2019-foto-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Frenault-clio-interieur-rs-line-2019-foto-1.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Frenault-clio-interieur-initiale-paris-foto-1-2019.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Frenault-clio-interieur-2019-foto-5.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Frenault-clio-interieur-2019-foto-4.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Frenault-clio-interieur-2019-foto-3.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Frenault-clio-interieur-2019-foto-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Frenault-clio-interieur-2019-foto-1.jpg)