Nieuwe Nissan X-Trail niet uit Verenigd Koninkrijk
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2Fnissan-x-trail.jpg)
De nieuwe generatie Nissan X-Trail wordt niet in het Verenigd Koninkrijk gebouwd, maar in Japan. De aanhoudende onzekerheid rond de brexit is voor Nissan een reden om de nieuwe X-Trail elders te laten bouwen.
Sunderland
Nissan kondigde vier maanden na het brexitreferendum – dat was in juni 2016 – nog aan om de nieuwe X-Trail te bouwen in de fabriek in Sunderland. Maar daar komt Nissan nu op terug. De productie van de nieuwe X-Trail wordt verplaatst naar het Japanse Kyushu. Nissan geeft als reden op dat het bedrijf zo de investeringen kan optimaliseren. Toch speelt ook de brexit een belangrijke rol. “De aanhoudende onzekerheid rond de toekomstige relatie tussen het Verenigd Koninkrijk en de EU helpt bedrijven als het onze niet bij het maken van toekomstplannen”, aldus Gianluca de Ficchy, Senior Vice President en Chairman van Nissan.
Juke en Qashqai
De nieuwe generatie Juke en Qashqai worden vooralsnog wel in Sunderland gebouwd. Het is nog niet bekend welke gevolgen het ‘vertrek’ van de X-Trail uit het Verenigd Koninkrijk heeft voor de werkgelegenheid in Sunderland.
Lees ook:
Ook interessant
-
Rokers, gooi geen brandende sigaretten uit je auto
-
De Rodin Fzero is een abnormale hypercar voor het circuit
-
Waarom de allerbeste Toyota geen Toyota mocht heten | Sjoerds Weetjes 307
-
Zeldzame Nissan Skyline 2000 GT-R ‘Hakosuka’ te koop
-
Brabus maakt de EQS nóg aerodynamischer
-
MG 7 is vooralsnog niet voor Europa
-
Is dit de nieuwe recordhouder van Bugatti?
-
Elon Musk kondigt (snelle) levering Tesla Semi en Cybertruck aan
-
Hij komt! Eerste Mercedes-AMG One in aanbouw
-
Deze schoolbus en camper is klaar voor een zombie apocalypse
-
In deze Alfa Romeo occasion hebben twee F1-coureurs gereden
-
De Chevrolet Corvette Z06: Een compleet ander beest