Nieuwe generatie SkyActiv debuteert in volgende Mazda 3
Mazda is nog lang niet klaar met de verbrandingsmotor. De huidige motoren zijn niet alleen op papier zuinig, maar ook in de praktijk. Toch moet de nieuwe generatie SkyActiv-motor nog een stuk zuiniger worden. De motor zal zijn debuut maken in de Mazda 3.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2FMazda-SkyActiv-Autovisie.nl_.jpg)
SkyActiv
Geen kleine turbomotoren en ook geen accupakket, maar juist een compleet doorontwikkelde atmosferische benzinemotor. Mazda houdt ook bij de nieuwe generatie SkyActiv-motoren bij dezelfde formule: een hoge compressie, een relatief groot slagvolume en een laag verbruik. De nieuwe generatie motoren moet daar nog een schepje bovenop doen. De nieuwe motor moet zo’n dertig procent efficiënter worden dan voorheen, een fors streven.
Ontsteking
Mazda gebruikt geen bougies meer voor de nieuwe motor, maar wil met een hoge druk voor ontsteking zorgen. De techniek is grotendeels vergelijkbaar met die van een dieselmotor. Zo is de verbranding een stuk efficiënter en dat heeft weer positieve gevolgen voor het verbruik en de uitstoot. De nieuwe motor moet debuteren in de nieuwe Mazda 3, die in 2018 op het programma staat. Die auto moet op een liter benzine zo’n dertig kilometer kunnen rijden. Oftewel zo’n 3,3 liter per 100 kilometer verbruiken. Daarmee zou de nieuwe Mazda 3 tot de top van zijn klasse gaan behoren.
Hybride
Mazda mag dan vasthouden aan de verbrandingsmotor, het merk werkt in de achtergrond wel aan een volledig elektrische auto. Over twee jaar moeten we die auto voor het eerst gaan zien. In de jaren erna moeten ook andere modellen eraan geloven en zullen er ook plug-in hybrides van Mazda verschijnen.
Lees ook:
Ook interessant
-
Dit is de reden dat je afgedankte windmolens langs de snelweg ziet liggen en de overheid daar blij mee is
-
Verkoopcijfers 2026: je raadt nooit wat in januari het populairste model was!
-
Hoe lang mag je doorrijden zonder apk en ben je nog verzekerd? “Kan je duur komen te staan”
-
Ed (61) heeft unieke Volkswagen met roestplekjes: “Mensen vinden het niet leuk zoals mijn auto eruitziet”
-
Waarom de nieuwe Mercedes CLE Mythos meer dan tien keer zo veel kost als een gewone CLE
-
Mercedes stopt met huidige C 63 AMG, zijn opvolger krijgt meer cilinders
-
Er was slechts één manier om aan deze Mercedes-AMG GT Black Series te komen | Sjoerds Weetjes 490
-
10 jaar geleden werd het alcoholslot verboden, nieuw onderzoek laat zien hoe dom dat is
-
Kia maakt van de PV5 ineens een pick-up, komt hij ook naar Nederland?
-
Techneuten vinden oplossing accuprobleem elektrische auto’s: “Batterij gaat 1,8 miljoen kilometer mee”
-
Nederlandse politie deelt beelden van krankzinnige achtervolging Peugeot 206 door woonwijk
-
Is wachten met ritsen tot einde invoegstrook correct of asociaal?