In beeld: Blote schouder van nieuwe McLaren Super Series
Het gaat lekker met McLaren. Het merk is qua verkoopaantallen nog geen Ferrari of Lamborghini, maar dat zit er misschien wel in na de introductie van de nieuwe Super Series, waarvan we hier al een kleine teaser zien.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2F7402-180117_NEWMcLARENSUPERSERIES.jpg)
En ja, dat is niet veel. Het enige wat de plaat verraadt, is dat de P14 – zoals de aankomende Super Series intern bij McLaren heet – P1-achtige achterlichten krijgt. Daarbij laat McLaren weten dat de auto twee keer zo efficiënt met luchtstromen omgaat als de 650S. Hij genereert vijftig procent meer downforce en is vijftien procent beter in het koelen van zijn motor (weer een V8 met twee turbo’s). Zijn actieve achtervleugel heeft veel weg van die van de 675LT en spreidt zich uit over de volle carrosseriebreedte.
LEES OOK: KOOLSTOFVEZELKICK – MCLAREN SHOWT MSO CARBON SERIES LT
Eerder deze maand zagen we het koolstofvezel chassis van de P14, dat de naam MonoCage II draagt en 18 kilogram lichter is dan de MonoCage van de 650S. Die laatste bestond niet volledig uit koolstofvezel, maar gedeeltelijk uit metaal. McLaren wil zijn Super Series uitbreiden naar vijftien modellen (momenteel levert het merk de 650S en 650S Spider (de 675LT, 675LT Spider en 688 HS zijn uitverkocht)). De P14 – die mogelijk 720S gaat heten – wordt begin maart op de Autosalon van Genève gelanceerd.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F01%2FMcLaren-Super-Series-1-Autovisie.nl_.jpg)
Lees ook:
- Deze occasion wil je: hyperexclusieve bolide die maar één iemand blij gaat maken
- Goedkoopste McLaren ooit (2.079 euro) is het ideale kerstcadeau voor een autoliefhebber
- Laat de Lamborghini Urus staan! McLaren komt met grote SUV, en die is er sneller dan je denkt
- Rus crasht zijn McLaren 720S in de regen: is dit opzettelijk?
Ook interessant
-
Auto’s van Fiat mogelijk begrensd op 118 km/u om ze weer betaalbaar te maken: “Prijzen nu onnodig hoog”
-
Bugatti-topman leert eigenwijze YouTubers de les: “Dit is gevaarlijk”
-
China jat design van Duits automerk! In Stuttgart slijpen advocaten de messen
-
Consumentenbond test betrouwbaarheid: Japanse automerken scoren het best, maar ook deze nieuwkomer breekt door
-
“Waarom hangen in Nederland de verkeerslichten zo ongelofelijk hoog?” Het ministerie geeft antwoord
-
Dit zijn de beste auto’s van 2026 volgens vrouwen
-
Man in Ford Transit probeert supertraag te vluchten voor Nederlandse politie, hoeveel heeft hij gedronken?
-
3.750 euro boete, auto afgepakt en 3 maanden cel: Nederlandse hardrijders in Frankrijk flink aangepakt
-
Stellantis-merken als Peugeot en Citroën kunnen binnenkort Chinese benzinemotor van Leapmotor gebruiken
-
Alle nieuwe auto’s van 2026 (deel 5): goedkope Tesla en Xpeng P7
-
CJIB moet mogelijk 500 miljoen euro aan boetes terugbetalen: “De verhoging van het boetebedrag is ronduit misdadig”
-
Dit zijn de 6 veiligste auto’s van 2025 – en deze twee scoren het slechtst