Toekomstige McLaren F1-opvolger krijgt vorm
Wat valt op aan deze gecamoufleerde McLaren 720S? Ten eerste de klompvoetige spiegels en ten tweede de bijzondere zitpositie van de bestuurder. Want ja, dit is de mule voor de McLaren F1-opvolger.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2Fmclaren-bp23-spypics_03.jpg)
We mogen het bekend veronderstellen: de McLaren F1 had drie zitplaatsen. Eén in het midden voor de bestuurder en twee daar schuin achter voor de passagiers. De opvolger van de F1 – die ontwikkeld wordt onder de codenaam BP23 – krijgt wederom die layout.
Openbare weg
De supersportwagen wordt in een oplage van 106 stuks. Hij wordt, net als de F1 destijds, duidelijk gebouwd voor gebruik op de openbare weg. Daarnaast brengt McLaren de P15 op de markt. Een model wat meer gericht zal zijn op het circuit.
Snelste auto ter wereld
Van de McLaren F1 werden tussen 1992 en 1998 eveneens 106 exemplaren gebouwd. Hij werd aangedreven door een 6,1 liter BMW-V12 met 627 pk. De F1 werd in 1998 officieel uitgeroepen tot snelste productieauto ter wereld. Op een testcircuit haalde hij 386 km/h.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2Fmclaren-bp23-promo-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2Fmclaren-bp23-promo.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2Fmclaren-bp23-promo-2.jpg)
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F09%2Fmclaren-bp23-promo.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Zou je hier een half miljoen euro voor betalen? Elektrische Ferrari heeft kaal retrodashboard
-
Tesla heeft gigantisch imagoprobleem in Duitsland: “Driekwart brandt zijn vingers er niet aan”
-
Bestuurder krijgt ruim 1.000 euro boete bij snelheidsovertreding van 7 km/h, hoe kan dat?
-
Deze vijf snelle liefhebbersauto’s koop je nu voor het geld van een Polo
-
Dit is de reden dat je afgedankte windmolens langs de snelweg ziet liggen en de overheid daar blij mee is
-
Verkoopcijfers 2026: je raadt nooit wat in januari het populairste model was!
-
Hoe lang mag je doorrijden zonder apk en ben je nog verzekerd? “Kan je duur komen te staan”
-
Ed (61) heeft unieke Volkswagen met roestplekjes: “Mensen vinden het niet leuk zoals mijn auto eruitziet”
-
Waarom de nieuwe Mercedes CLE Mythos meer dan tien keer zo veel kost als een gewone CLE
-
Mercedes stopt met huidige C 63 AMG, zijn opvolger krijgt meer cilinders
-
Er was slechts één manier om aan deze Mercedes-AMG GT Black Series te komen | Sjoerds Weetjes 490
-
10 jaar geleden werd het alcoholslot verboden, nieuw onderzoek laat zien hoe dom dat is