Mazda CX-4 is alleen voor China
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2FMazda-CX-4-f.jpg)
Mazda dicht het gat tussen de CX-3 en CX-5 met de CX-4, zo maakt de autobouwer vandaag bekend. Echter, de nieuweling is alleen voor de Chinese markt bedoeld.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2FMazda-CX-4-f.jpg)
De Japanse autobouwer is niet scheutig met informatie over de boreling. Sterker nog, alleen het geboortekaartje is door Mazda de wereld ingestuurd. De technische details van de auto ontbreken. Na een gesprek met de Europese marketingbaas Martijn ten Brink kunnen we onthullen dat de CX-4 dus alleen voor de Chinese markt is bedoeld. Hij zal lokaal geproduceerd worden en de bouw van de eerste modellen is reeds van start gegaan.
Europese versie
Ook voor de Europese markt heeft Mazda uitbreiding van het SUV/crossover-aanbod gepland staan. Het merk wil de breedte in met nieuwe carrosserievarianten van de bestaande SUV’s en crossovers, zoals coupé-achtige types. Het studiemodel Koeru is daar een voorbeeld van. De concept car, zoals afgelopen jaar voor het eerst getoond, was langer dan de CX-5, maar korter dan de 6 en had een lagere daklijn dan de gemiddelde SUV. “De Koeru is een concept waar Mazda naar kijkt.” De auto komt, maar Ten Brink kan niet zeggen voor wanneer de productieversie op de agenda staat.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2FMazda-Koeru-side.jpg)
Dood en verderf
Dat de Mazda het getal ‘4’ in de CX-aanduiding gebruikt, is niet zo opmerkelijk als we eerst dachten. In Japan staat het cijfer voor dood en verderf. Ten Brink legt uit dat de autobouwer de naam niet in Japan zelf gaat gebruiken. Internationaal gebruikt het concern andere namen dan op de thuismarkt, zodat het geen probleem is om iets met de 4 te doen.
Op de autoshow in Beijing die van 29 april tot en met 8 mei wordt gehouden, toont Mazda de CX-4 voor het eerst.
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.autovisie.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2016%2F03%2FMazda-Koeru-a.jpg)
Lees ook:
Ook interessant
-
Waarom juist déze Bentley de beste keus voor een bruidsstoet is
-
Charoudin stopt Nürburgring-ritjes in vreemde auto’s na megacrash
-
Ken je de mop van Jeff Bezos’ EV voor 20 mille? Trump niet…
-
Pas op met parkeerapps! Want ze kunnen je veel geld kosten
-
Deze McLaren-collectie van 57 miljoen is wat voor koning Willem-Alexander
-
In deze vakantielanden tank je voordelig: plan jouw budget-route
-
In de elektrische Firefly zijn ze één knopje vergeten
-
Dit kost het om airco in te laten bouwen in jouw auto
-
Deze vederlichte Britse sportauto staat je naar het leven
-
Ceo’s krijgen tientallen miljoenen bij ontslag
-
BMW baalt! M2 CS grijpt naast Ringrecord voor compacte auto’s
-
Zo krankzinnig hard wordt er gereden met een Bugatti voor aflevering